Далівці показують високий рівень технічних знань у науковому просторі України

Студенти факультету наноелектроніки та нанотехнологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в котре підтвердили високий рівень наукової технічної підготовки, ставши призерами та дипломантами Всеукраїнських олімпіад та конференцій. Одразу четверо студентів представили свої інноваційні інтелектуальні проекти у різних містах України.

Студенти третього курсу кафедри автоніки та управління на транспорті факультету наноелектроніки та нанотехнологій СНУ ім. В. Даля Роман Тітов та Євген Герасимов у другому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук вибороли третє місце зі спеціальності «Двигуни та енергетичні установки». Робота під назвою «Термохімічна регенерація теплоти відпрацьованих газів і фізико-хімічна кінетика процесів згорання продуктів конверсії метанола» викликала великий науковий резонанс серед науковців паливної галузі. Суть роботи полягала в практичному здешевлені палива для двигунів внутрішнього згорання в автомобілях. Під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Віталія Баранова далівські молоді науковці запропонували використовувати метанол, як дешевший замінник бензину та дизельного палива, розробивши при цьому досконалу схему модернізації двигунів для його використання. Важливим фактором стала не тільки економічна складова розробки, а й екологічна безпечність використання такого виду палива.

Дипломом другого ступеню за участь в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Транспортні технологій та засоби в агропромисловому комплексі» був нагороджений студент п’ятого курсу кафедри автоніки та управління на транспорті факультету наноелектроніки та нанотехнологій Володимир Вітюгін. Олімпіада, що складалася з тестової частини та спеціалізованих задач, зібрала понад сто учасників з п’ятнадцяти українських вишів.

Унікальний багатоаспектний інноваційний проект «Прогнозування потреби в запасних частинах для вантажних автомобілів» представив на Всеукраїнській конференції з теми «Експлуатація і ремонт засобів транспорту» студент четвертого курсу кафедри автоніки та управління на транспорті факультету наноелектроніки та нанотехнологій Валерій Тенішев. У результаті робота далівця була удостоєна диплому другого ступеня. У своїй роботі Валерій практично дослідивши роботу автопарку з двохсот машин, він зробив висновки щодо механізму та часу зношення деталей і розробив комп’ютерну програму, яка з високою точністю вираховує потребу у запасних частинах. Така комп’ютерна програма є поки єдиною в своєму напрямі і має великі перспективи на світовому автомобільному ринку. Дослідження зроблені під керівництвом доктора технічних наук, професора, почесного автотранспортника України Олександра Кравченко підтримала луганська транспортна компанія “Транспеле”, яка вже понад 20 років є лідером автоперевезень в Україні та безпосередньо зацікавлена в подібних розробках.

Нагадаємо, що факультет наноелектроніки та нанотехнологій веде підготовку за трьома напрямами підготовки: «Машинобудування», «Мікро- та наноелектроніка», «Транспортні технології (за видами)»; спеціальності підготовки: «Мікро- та наноелектроніка», «Обладнання електронної промисловості», «Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті». Сьогодні у процес навчання залучаються нові освітні технології. Тому на факультеті готують висококваліфікованих фахівців, здатних вирішувати сучасні задачі, вести активні наукові дослідження в галузі електроніки, мікро- та нанотехнологій, організації перевезень і управління на автомобільному транспорті. Факультет має достатній кадровий потенціал для підготовки висококваліфікованих спеціалістів. У професорсько-викладацькому складі багато викладачів з науковими ступенями й вченими званнями, зараз на факультеті працюють 5 докторів наук та 31 кандидат наук.Велика увага приділяється науково-дослідним роботам.

Підготувала: Ірина Лебедь