Далівці представили Україну на фестивалі народного танцю (Кіпр)

Ансамбль народного танцю «Світоч» взяв участь у VI Середземноморському фестивалі народного танцю, який проходив в місті Ларнака республіки Кіпр. Протягом трьох днів колектив «Світоча» підкорював публіку професійною хореографією, чудовими костюмами і яскравими, динамічними виступами.

Понад 14 фольклорних груп зі Словаччини, України, Угорщини, Хорватії, Латвії, Словенії, Боснії, Греції та Кіпру зустрілися в Ларнаці, щоб взяти участь у фестивалі. Україну представив народний ансамбль народного танцю «Світоч» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. «Цей фестиваль – серйозна спроба культурних обмінів і традиційних знань, – каже мер міста Ларнака Андреас Моісеос. – Подібні заходи збагачують кожного з нас відчуттями, зближують нації, розвивають більш глибоке розуміння: яким чином музика і танець безпосередньо впливають на серця і душі людей. Окремої згадки заслуговує міжкультурний діалог, який розвивався протягом цих трьох днів, і велика дружба, яка зав’язалася між учасниками, які поділяють ті ж самі цінності нашої Середземноморської цивілізації».

Далівці гідно представили свою країну у виставці «Народний костюм Середземномор’я», показали чудові танцювальні номери у параді фольклорних груп на набережній сцені Фінікудес в Нікосії. А на міжкультурних вечірках у неформальній обстановці хлопці та дівчата колективу «Світоч» викликали самі захоплені емоції у всіх учасників фестивалю.

Нагадаємо, що народний ансамбль народного танцю «Світоч» здійснює свою діяльність на базі Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля з 2000 року. Ансамблю вже тричі було присвоєно звання «народного». Як активний лідер народної художньої культури в студентському середовищі, колектив виконує як народні українські танці, так і народні танці інших націй.

У 2007 році «Світоч» брав участь у Міжнародному фестивалі в Словенії і був удостоєний диплома призера фестивалю. У тому ж році ансамбль отримав високу оцінку і переміг на Першому Національному Фестивалі на честь Героя України Мирослава Вантуха у Львові. Танцювальні здібності колективу викликали захоплення на Національному Фестивалі «Весняна Толока» в 2009 році в Харкові, де ансамбль посів друге місце. Влітку 2009 року група брала участь в 50-му Міжнародному фольклорному фестивалі у Франції (Монрежо), де учасники колективу яскраво і незабутньо передали глибоке почуття патріотизму до України та рідного краю.

Підготувала Зоя Шаповалова