Далівці продемонстрували комп’ютерні ноу-хау

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася демонстраційна доповідь, присвячена традиційному тижню науки. У мультімедійній аудиторії головного аудиторного корпусу публіці представили три доповіді молодих винахідників, котрі навчаються на факультеті математики та інформатики за спеціальністю „Комп’ютерні системи та мережі”. Четвертим став Віктор Попов, випускник Далівського університету, який зараз працює у вузі. Цікавим був виступ Євгена Отчєєва. Ним була представлена 3D – модель головного аудиторного корпусу нашого університету. За допомогою цієї програми можна здійснити віртуальну екскурсію приміщеннями корпусу, зустрітися з деканом, викладачами та студентами. Окрім того , ним побудовано суперкомп’ютер на основі кластерної технології. Студент 4 курсу Володимир Мішин продемонстрував апаратно – програмний комплекс віртуальної реальності. Ним розроблено драйвер, який дозволяє в іграх двовимірне зображення перетворити в тривимірне. Він отримав патент на винахід шолома, який дозволяє ігроку опинитися у віртуальній реальності. Зараз Володимир веде переговори з двома закордонними фірмами з використання його розробок в електронній промисловості. Студентом Дмитром Решетьком була представлена доповідь моделі комп’ютерної мережі студмістечка. Особливою можна назвати презентацію Віктора Попова. Це комп’ютерний тренажер для навчання штурманів. У свій час ця розробка була його дипломною роботою, яка зараз удосконалена для використання. Цей тренажер, до складу якого входять понад 20 комп’ютерів, може бути використаний для тренування як працівників наземної служби, так і для штурманів та льотчиків. На візуальній демонстрації всі побачили, як на чотирьох екранах з’явилися датчики, різні кнопки та радар – все як у справжньому літаку і центрі керування польотом, а також вигляд з кабіни льотчиків: місцевість у Луганській області та взльотно-посадочна смуга. Зараз у СНУ ім. В.Даля цей тренажер вже використовують для навчання майбутніх штурманів. Під час віртуального польоту завідувач кафедри військової підготовки полковник Ігор Стороженко так коментував: „Це дуже допомагає в навчанні студентів, отже „до неба можна підняти” і 90 літаків, за штурвалом котрих будуть майбутні льотчики. Можна регулювати як погодні умови, так і обирати польоти удень або вночі. І перш за все цей тренажер набагато дешевше, ніж фізичний, котрий коштує мільйони доларів США”.