Далівці проголосували за прийняття Законопроекту «Про вищу освіту»

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшов Всеукраїнський студентський референдум щодо національних освітніх реформ.

Мета проведеного референдуму полягала у вивченні думки студентів та отримання достовірної інформації про ставлення студентів до освітніх реформ, а також підвищення їх правової обізнаності. Предметом опитування була нова редакція Закону України “Про вищу освіту”, яка розроблена експертною робочою групою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Ініціаторами референдуму виступають Національний студентський союз, Асоціація правозахисних організаторів студентів та громадська ініціатива «Студентський захист». У Далівському університеті координували проведення референдуму Профспілкова організація студентів спільно з органами студентського самоврядування.

За погодженням з соціологами і студентськими організаціями, робоча група організаторів підготувала проект анкети референдуму, яка включала 7 питань. В опитувальнику запропоновано відповісти на питання про нову редакцію Закону «Про вищу освіту», підтримку норм Закону щодо підняття мінімальної стипендії до рівня прожиткового мінімуму, незмінності плати за навчання для контрактників протягом усього терміну навчання, забезпечення обов’язкового фінансування органів студентського самоврядування та вільного вибору студентами навчальних дисциплін в рамках варіативної частини змісту освіти.

За словами голови координаційної ради студентського самоврядування, студента юридичного факультету ВНУ ім. В. Даля Олексія Кривоноса, референдум в університеті пройшов дуже активно і без порушень. Далівці з готовністю відгукнулися на пропозицію висловити своє ставлення з приводу реформ у сфері освіти, оскільки дане опитування не тільки зачіпає безпосередньо кожного студента, а й стосується майбутніх поколінь.

У результаті проведеного голосування з’ясувалося, що про нову редакцію проекту Закону України «Про вищу освіту» знають 60% далівців і 83% підтримують прийняття Законопроекту. 88% студентів згодні з встановленням стипендії не нижче прожиткового мінімуму і голосують за незмінну оплату контрактниками протягом усього терміну навчання. 70% згодні з прирівнянням отриманого освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста з рівнем магістра. Також більшістю підтримується вільний вибір студентами навчальних дисциплін і забезпечення фінансування діяльності органів студентського самоврядування – 84% і 75% відповідно.

Підготувала Наталія Вергуненко