Далівці проходитимуть стажування в Росії

Делегація зі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відвідала Ростовський державний університет шляхів сполучення (РДУШС). Співробітники факультету залізничного транспорту зустрілися с керівництвом приймаючого університету для того, щоб обговорити план спільних робот, отримати науково-практичну документацію, що стане в нагоді студентам та викладачам факультету. В рамках поїздки далівці відвідали Центр Управління Перевезеннями (ЦУП) Північнокавказького залізниці, що є одним з самих великих у Росії. «У Ростовському університеті є віртуальний центр управління залізничним транспортом за аналогією з ЦУПом, в ньому відтворено всі процеси, що відбуваються на залазниці. Він розрахований на практику від майбутніх машиністів локомотивів до диспетчерів, – розповідає член делегації доцент Валентин Спирягін. – Студент бачить усі свої дії, їх результати та наслідки. До речі, вони тренуються на справжніх даних, якими вчора володів ЦУП. Найближчого часу ця технологія буде доступна й далівцям». Делегація познайомилася з передовими інноваційними технологіями. Тепер далівці зможуть проводити дослідження плями контакту поверхонь тертя завдяки спеціальній установці німецької фірми SPECT. Таких в світі тільки 3, і одна знаходиться у РДУШС (Її вартість 1 млн. євро). «Ростовський державний університет шляхів сполучення – класичний залізничний вуз, один з провідних у Росії. А коли ще існував СРСР, то залізниця була одна, проблеми та питання теж були спільні. Тому нам, як нікому, вдалося порозумітися. Це співробітництво необхідно обом університетам, тому що так ми зможемо розвиватися активніше», – відзначив член делегації доцент Андрій Заверкин. Далівці домовилися про можливість стажування студентів, аспірантів, спеціалістів між вузами. Викладачі зможуть прочитати лекції. СНУ ім. В.Даля теж відвідають науковці з РДУШС. В стадії переговорів залишається питання щодо стажування далівців на великих промислових підприємствах Франції.