Далівці провели вечір латинської мови, присвячений зустрічі Нового Року

На кафедрі іноземних мов Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся вечір латинської мови «Святкування Нового Року в стародавньому Римі та різдвяних свят в сучасній Європі». Вечір був підготовлений учасниками клубу латинської мови «Litteris et artibus» у складі студентів філософського, філологічного та юридичного факультетів. Вони доповідали про традиції та звичаї святкування Нового Року та свята передноворічних Сатурналій у стародавніх римлян, декламували латинські вірші, присвячені народженню Нового Року, інсценували відому байку Федра латинською мовою. Розповідалося про святкування Нового Року в сучасному Римі, а також про різдвяні свята в самому центрі католицького Риму – Ватикані. В новорічному привітанні пролунали різдвяні гімни латинською мовою. Студенти проспівали гімн сучасної Європи, текст якого складений багатьма європейськими мовами, але перш за все його знають та виконують латиною. На завершення вечора присутні подивилися фрагменти документального фільму «Ватикан з середини», який розповідає про життя та традиції сучасної держави Ватикан.