Далівці прискорюють динаміку розвитку фахової мови

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля кафедрою української мови та літератури філологічного факультету проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Фахова мова як динамічний функційний різновид загальнонародної української мови».

У роботі конференції прийняли участь молоді науковці, викладачі, аспіранти, студенти з Києва, Харкова, Донецька, Умані, Херсону та Луганська. Метою конференції стало вивчання фахових мов.

«Українська мова має стати предметом зацікавленості не лише філологів, а вийти на ширші обрії, – сказав у привітальному слові кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української мови та літератури СНУ ім. В.Даля, кандидат філологічних наук, доцент  Роман Міняйло. – Тому дуже приємно бачити на конференції багато молодих учасників, тому що саме від них залежить те, як буде розвиватись рідна мова далі. Щоб вона не стала предметом спекуляцій,  ми мусимо впроваджувати українську мову у всі сфери життя. Це важко, це нелегкий шлях, але кожен, кому болить українська доля, має пройти це».

Провідні вчені-філологи торкалися проблем терміносистем, обговорювали соціолінгвістичні чинники в процесі формування комунікативної компетенції фахівця сходу України. На конференції прозвучали доповіді з питань термінології української мови, розглядалася мова  як етно- й соціолінгвістична категорія.

Результатом зустрічі став висновок про те, що українська мова (зокрема фахова) має опрацьовуватися, розвиватися. Педагоги в свою чергу повинні грамотно та коректно допомогти молоді  у  переборюванні «суржику» та у формуванні комунікативної компетенції майбутнього фахівця.

Підготувала Зоя Шаповалова