Далівці привезли з Чемпіонату України з карате два золота та дві бронзи

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Максим і Сергій Скляр вибороли золото на Чемпіонаті України з карате за версією WSKF.

Змагання, які пройшли на вихідних у Дніпропетровську, зібрали понад 300 спортсменів з усієї України. Луганщину представив тільки клуб «Олімпієць», тренером якого є Далівець Максим Скляр.

«Це був складний турнір, тому що участь у ньому взяли спортсмени, які зазвичай їздять на змагання вищого рівня або за кордон. На цей раз доводилося боротися за кожні соті бала, які відділяли перше місце від другого», – розповів студент юридичного факультету Максим Скляр.

Також він зазначив, що цей чемпіонат був майстерним, тобто перемога або виконання певного нормативу в ньому може допомогти спортсменові досягти нового звання, наприклад, кандидата у майстри спорту.

Разом з Максимом на змагання їздив його молодший брат Сергій. На чемпіонаті він посів перше місце у виді куміте та третє у виді ката. Максим в останньому виді взяв золото.

Ще один Далівець, який відвідав цей чемпіонат, Михайло Колесников, став бронзовим призером. Він є студентом кафедри організації перевезень і управління на залізничному транспорті, група РТ-271.

«У мене була тривала перерва в заняттях карате. У цьому році я поїхав на змагання і посів третє місце. Результатом задоволений, але хотілося б досягти більшого, тому буду тренуватися посилено. Особливо важко не було. Втомився тільки морально, тому що своєї черги виступити довелося чекати весь день: приїхали ми о восьмій ранку, а вправи я показував тільки о восьмій вечора», – поділився враженнями Михайло Колесніков.

У планах у студентів підкорення нових вершин. Як розповів Максим Скляр, вже в листопаді чекають нові змагання – Чемпіонат Луганської області та Чемпіонат України в Одесі. Крім цього велику увагу хлопці приділяють навчанню – зараз в Далівському університеті йде тиждень по здачі заліків.

«Відпочивати ніколи. Потрібно готуватися до нових змагань і не забувати про освіту. Нас знають як спортсменів, які не тільки займають призові місця, але і як освічених розумних людей. Карате – це вид спорту, в якому потрібно не тільки вміти битися, а й думати», – зазначає спортсмен.

Підготувала: Тетяна Вауліна