Далівці привітали Луганськ з Днем міста

Колектив Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяв участь в традиційних урочистих заходах, присвячених 217-й річниці міста Луганська, – виставці квітів «Квітуче місто», святковій ході, конкурсі краси «Міс Луганочка 2012», фестивалі національно-етнографічних культур «Сузір’я злагоди» – та в V Міжнародному фестивалі козачої культури «Любо».

На виставці квітів колектив Далівського університету представив композицію «Університет салютує рідному Луганську на честь 217-й річниці міста». У святковій ході до Дня міста взяли участь понад тисячі студентів СНУ ім. В. Даля, представники ректорату, директори інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедрами вишу, а також збірна команда зі софтболу «Ніка-Далівський університет», збірна команда з фанк-аеробіки та учасники студентських творчих народних колективів університету. Очолював колонну зі стягом університету в руках майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, двохкратний чемпіон світу, трьохкратний чемпіон Європи Дмитро Семененко.

Продовжилося свято до Дня міста традиційним конкурсом краси «Міс Луганочка 2012», на якому студентка факультету електротехнічних систем СНУ ім. В.Даля, володарка титулу «Міс університет – 2010» Ірина Рубинська завоювала звання «Перша віце-міс». Дівчина – активна прихильниця спортивного способу життя: з шести років вона займалася скелелазінням та плаванням, пізніше – п’ятиборством, кінним спортом, фехтуванням та грала за команду «Ніка-Далівський університет».

На двох культурних фестивалях далівські народні колективи художньої самодіяльності не тільки представили глядачам яскраві творчі номери, але й здобули почесні відзнаки. На фестивалі «Сузір’я злагоди» ансамбль сучасної естрадної пісні «Світанок України» та його солістки Дар’я Гвоздецька і Олександра Бабенко були відзначені грамотами «За творчі здобутки та активну участь у фестивалі національно-етнографічних культур «Сузір’я злагоди», а на фестивалі «Любо» ансамбль народного танцю «Світоч» та ансамбль козачої пісні «Вольниця» отримали дипломи «За високу майстерність».

Нагадаємо, що V Міжнародний фестиваль козачої культури «Любо» проводиться з метою відродження, вивчення та збереження козачої культури, популяризації самобутньої козачої народної творчості, фольклору, знайомства з творчими колективами та майстрами декоративно-прикладного мистецтва, підвищення творчої активності професійних та самодіяльних колективів. Обласний фестиваль національних культур «Сузір’я злагоди» проводиться з метою розвитку і пропаганди культур різних національностей, які мешкають на території Луганської області, їх традицій і обрядів, відродження фольклору та народних ремесел, забезпечення подальшого розвитку самодіяльної творчості. Під час фестивалю представники культурно-національних товариств в рамках святково оформлених експозицій представляють відвідувачам свята твори декоративно-прикладного мистецтва, страви національних кухонь та творчі концертні номери.