Далівці привітали ветеранів з Днем Перемоги та вшанували пам`ять загиблих у ВВВ

На площі біля II корпусу СНУ ім. В. Даля викладачі та студенти поклали квіти до Пам’ятника студентам та викладачам університету, загиблим в роки Другої світової війни. А в Коледжі Далівського університету відбувся традиційний урочистий концерт до Дня перемоги.

«Мужність, стійкість, здатність до самопожертви, життєлюбність наших ветеранів принесли велику перемогу, надали нам можливість в мирний час навчатися та працювати, любити та дружити, милуватися небом та сонцем, мріяти та вірити в майбутнє, – звернулася до присутніх на концерті  директор Коледжу Наталія Лисенко. – Дорогі ветерани, бережіть себе, дай Бог вам здоров’я, душевного спокою, нехай навкруги вас завжди буде мир та щасливі добрі люди!»

У концертній програмі Коледжу взяли участь викладачі, співробітники та студенти Коледжу, які презентували глядачам невеликі театральні вистави, заспівали кілька сучасних та добре відомих пісень з військової тематики, прочитали вірші та сценічні монологи. Після концерту далівці особисто привітали ветеранів, вручили їм подарунки та квіти . Окрім цього, на гостей очікував святковий обід.

Слід зазначити, що студенти Коледжу підтримують, відвідують на дому, вітають з особистими святами та допомагають  ветеранам Праці та ветеранам ВВВ  не тільки напередодні Дня Перемоги, але й протягом усього навчального року. Таким чином, за словами заступника директора Коледжу  з навчально-методичної роботи Галини Можаєвої, молоде покоління намагається віддячити ветеранам за велику перемогу  та бойові подвиги.

Нагадаємо, що Велика Вітчизняна війна  не оминула далівський колектив. Тоді багато викладачів та студентів  Луганського вечірнього машинобудівного інституту відправилися на фронт, брали участь в обороні Луганська, а сам виш в 1942 році евакуювали до Омська, де продовжилася підготовка кваліфікованих фахівців в області машинобудування. Пізніше на його місці з’явився  Омський державний технічний університет.

Випускники Луганського вечірнього машинобудівного інституту в роки війни працювали директорами та головними інженерами оборонних підприємств. Багатьох з них нагороджено державними преміями, Орденами Трудового Червоного прапора та Червоної Зірки. Після війни вони ставали викладачами та наставниками для нового покоління студентів, не тільки передавали свій професійний досвід, але й виховували в молоді почуття патріотизму.

Підготувала: Наталія Осичнюк