Далівці розробили проект створення транспортно-логістичного центру в Луганській області

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля успішно захистили міжфакультетський комплексний дипломний проект створення транспортно-логістичного центру «Схід-Україна».

Традиція підготовки комплексних дипломів здійснюється в університеті вже багато років. На цей раз, за ініціативою кафедри транспортних технологій (завідувач професор Григорій Нечаєв), був розроблений міжфакультетський комплексний дипломний проект створення транспортно-логістичного центру «Схід-Україна». У роботі над проектом взяли участь п`ять студентів, що навчаються на факультетах логістики, автомобільного транспорту, економічного факультету. Розробка проекту тривала близько року. Студенти Вікторія Ахромкина, Лілія Баскакова, Ольга Балко, аналізували, відповідно своїм спеціальностям «Транспортні системи» і «Організація митного контролю», вантажообіг, пропускну спроможність митного пункту, механізм прикордонного контролю, необхідні елементи для забезпечення ефективного транспортного сполучення.

Розробкою економічної частини займалася студентка спеціальності «Міжнародна економіка» Наталія Бондаренко. Проектування будівель для логістичного центру здійснив студент спеціальності «Міське будівництво і господарство» Максим Партала.

Створення логістичного центру спрямоване на прискорення інтеграції Луганської області до траспортно-экономічного простору України, Росії, країн Західної Європи та Азії з урахуванням подальшої оптимізації функціонування міжнародного транспортного коридору. При аналізі вантажоперевезень було обрано оптимальне місце для центру – місто Свердловськ (Луганська область), оскільки там вже є митний пункт пропуску, який стане базисом. При такому розташуванні забезпечується взаємодія з трьома транспортними коридорами, що проходять через Москву, Київ і Чорне море.

Центр здатний забезпечувати операції з транспортуванням, обробкою, сортуванням, зберіганням вантажів, а також здатен оптимізувати терміни їх обробки. При цьому на території центру відповідно до міжнародних стандартів розроблені складські приміщення різних типів, митний пункт пропуску, виробничі і адміністративні корпуси.

«Тема зараз дуже актуальна, – відзначив заступник директора «Луганськгіпрошахт» голова державної екзаменаційної комісії Анатолій Кабаков. – Я приємно здивований, що такими глобальними питаннями займаються студенти – покоління, якому через декілька років вести цю країну до процвітання. Особливо важливо, що проект комплексний і вже на стадії планування і розробки студенти проводили роботу в умовах, максимально наближених до реальних».

За умови повноцінної роботи п`яти подібних логістичних комплексів в ключових транспортних точках країни, по попереднім оцінкам, ВВП України може збільшитися до 30%. Крім того, будівництво і робота центру – це і умова належного проведення «Євро-2012», і звичайно, додаткові робочі місця. На жаль, для реалізації проекту ще не знайдено інвестицій.