Далівці – серед найсильніших пауерліфтерів країни

Пауерліфтери спортивного клубу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля виступили на Чемпіонаті України серед студентів вузів у рамках Кубка України з класичного пауерліфтингу. Четверо спортсменів-далівців стали призерами Кубка країни.

Спортивний клуб СНУ ім. В. Даля представили як студенти, так і випускники університету, які продовжують тренуватися під керівництвом заслуженого тренера України Сергія Галія і чемпіона світу цього року, майстра спорту України міжнародного класу Дмитра Семененко.

Турнір на звання найсильнішого важкоатлета відбувся в місті Коломия Івано-Франківської області і став наймасовішим змаганням року в українському пауерліфтингу. Охочих поборотися за медалі досягло 300 чоловік. У деяких вагових категоріях щільність високих результатів була такою, що учасник, виконуючи майстерний норматив, займав двадцяте місце. До речі, ці змагання були відбірковими для спортсменів, які представлятимуть Україну на міжнародних змаганнях з класичного пауерліфтингу в 2016 році.

Призер чемпіонату світу 2015 року, майстер спорту України Дарина Кузьміна стала чемпіонкою країни серед студентів у ваговій категорії до 52 кг, а також другою в Кубку країни і третьою в абсолютному заліку.

Майстер спорту України, призер чемпіонату Європи 2015 року Ксенія Прохорова в категорії до 63 кг оновила рекорди країни у присіданні – 132,5 кг і становій тязі – 155 кг. Із загальною сумою в 385 кг (132,5 + 97,5 + 155) вона стала володаркою Кубка України і зайняла друге місце в абсолютному заліку.

У чоловіків третє місце в категорії до 93 кг, де число бажаючих поборотися за медалі досягло аж 31 учасника, по праву дісталося майстру спорту України Ігорю Маркіну. Його сума триборства склала 707,5 кг (245 + 177,5 + 285).

Також у складі команди університету виступили майстри спорту України студенти Владислав Лівих і В’ячеслав Кашпуллін.