Далівці-шахісти привезли нову перемогу

Шахісти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля посіли перше місце в Міжнародному студентському фестивалі «Vivat academia» імені Анатолія Єрмака. Команда в складі випускників і студентів Далівського університету вже другий рік поспіль виграє в цьому фестивалі. «Шахова збірна нашого вузу порадувала нас новою перемогою. Це вже далеко не перша їхня нагорода. Ми дуже раді за них і пишаємося ними!», – сказав ректор університету професор Олександр Голубенко. Тренує шахістів майстер ФІДЕ викладач кафедри теорії й прикладної механіки – Олександр Коваленко. Ще з 1964 він почав створювати в університеті шаховий клуб. Більше 10 років тому зібралася повноцінна команда шахістів, яка підкорює вершини в шаховому спорті в Україні й за її межами. Капітан команди студент четвертого курсу – Станіслав Блєднов. Він прославив Далівський університет своїми перемогами не тільки в українських, а й на міжнародних турнірах. У лютому цього року в результаті перемоги на міжнародному турнірі «Луганськ – 2006» йому присвоєне звання майстра ФІДЕ. Любов Костюкова – випускниця університету 2006 року, – у своєму юному віці вже міжнародний гросмейстер. Олександра Хоршева – першокурсниця, і вже кандидат у майстри спорту по шахам. Вони посіли перші місця на своїх дошках, показавши при цьому блискучий клас гри. Окремим призом за красу партії нагородили учасника збірної Далівського університету кандидата в майстри спорту Петра Коробкова. «Команда виступила відмінно. Відрив від найближчого суперника Київського політехнічного університету – 3,5 очка. Це значний розрив. За тур до кінця вони забезпечили собі перше місце», – відзначив головний тренер команди по шахам СНУ ім. В. Даля Олександр Коваленко. У найближчих планах команди – участь у шаховому фестивалі в Харкові під час студентських канікул.