Далівці співпрацюватимуть з університетами Словаччини

Делегації переміщених ЗВО відвідали Словаччину в рамках Днів України у Словаччині. Візит був присвячений налагодженню міжнародної співпраці між університетами двох країн. Українські освітяни мали змогу поспілкуватися з колегами двох словацьких потужних державних університетів і двох приватних. Освіту Луганщини представила ректор СНУ ім. В. Даля, д.т.н., професор Ольга Поркуян.

Наш університет зацікавлений у співпраці з усіма університетами, але, зазначила  Ольга Поркуян,  найбільший інтерес для нас склали Технічний університет і університет імені Йозефа Шафаріка у місті Кошице.

Технічний університет дуже близький до СНУ ім. В. Даля за напрямками підготовки. Тому тут можливо встановити зв’язки на рівні факультетів і кафедр.

Українська делегація зацікавила і представників словацьких підприємств, які розраховують на випускників українських ЗВО. Наших же освітян більше цікавить співпраця у вигляді наукових конференцій, обміну студентами, стажування викладачів, отримання подвійних дипломів. Таким було коло питань, за якими велися переговори.

Найбільш розгорнутою була програма у Технічному університеті. Тут учасникам делегації показали лабораторії, інноваційні центри. Також обговорили розробку процесу отримання подвійних дипломів, а саме: узгодження навчальних програм, складання графіка перебування студентів в Україні і Словаччині, умови навчання і проживання. Великою перевагою пропозиції є більш приваблива фінансова складова: українські студенти можуть навчатися у словацькому університеті і на безоплатній основі, користуються гуртожитком на тих же умовах, що і словаки.

Цікавою виявилася перспектива проведення спільних наукових досліджень і організація стажувань для викладачів технічних кафедр СНУ ім. В. Даля. Бо у словацьких колег є потужна сучасна експериментальна і лабораторна база.

Була досягнута домовленість про проведення спільної наукової конференції далівських і словацьких науковців. Цей захід започаткує контакти, необхідні для подальшого укладання угод про співпрацю за конкретними напрямками діяльності вишів.