Print

Далівці стали найсильнішими каратистами

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Максим та Сергій Скляр посіли призові місця у фіналі V Кубку світу з карате та кобудо.

На змагання, що відбулися в Одесі, з’їхалося близько 900 спортсменів з 19 країн близького та далекого зарубіжжя. Луганську область у складі збірної України представляли чотири спортивні клуби. Клуб «Олімпієць», інструкторами якого є брати Скляр, вклав в скарбничку України декілька нагород. Самі далівці в черговий раз підтвердили свій високий спортивний рівень завойованими призовими місцями: Сергій Скляр посів друге місце у розділі куміте до 80 кг та друге місце в командному куміте, а Максим Скляр – третє місце у розділі ката серед спортсменів віком від 18 років.

«З кожним роком наш вид спорту стає популярнішим, а тому зростає й конкуренція між спортсменами, – розповів Максим Скляр. – Постійно з’являються нові елементи, програми, що, з одного боку,  робить змагання цікавішими, а з іншого, – вимагає додати більше зусиль, щоб підтвердити своє звання найсильнішого каратиста». Наразі далівські спортсмени готуються до Чемпіонату світу з карате, що відбудеться  в жовтні в Сербії.

Нагадаємо, що  брати Скляр є постійними членами національної збірної України з карате. Максим – перший на Луганщині молодий спортсмен з карате, удостоєний звання Майстра спорту України міжнародного класу. Він багаторазовий чемпіон та призер Кубків світу, Чемпіонатів Європи; Чемпіонатів, Кубків та Першостей України з карате. На його рахунку близько 250 нагород різних ступенів.  А на рахунку Сергія більше 150 нагород, він вже 13 разів перемагав на Чемпіонатах, Кубках та першостях України, ставав переможцем та  призером Чемпіонатів Європи з карате. Цього року Сергій Скляр став переможцем обласного конкурсу «Студент року 2012» в номінації «Студент-спортсмен», а минулого року перемогу в цьому конкурсі здобув його брат Максим.

Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото: Максим (зліва) та Сергій Скляр