Далівці стали призерами Міжнародного турніру з карате

Магістрант юридичного факультету Максим Скляр посів третє місце в розділі «Командна ката», а його брат –  другокурсник юридичного факультету Сергій Скляр виборов друге місце в розділі «Особисте куміте» та отримав перемогу в розділі «Командне куміте» на  Міжнародному відкритому турнірі Польщі з карате WUKF.

У змаганнях взяли участь спортсмени з Англії, Шотландії, Німеччини, Угорщини, Румунії, Бельгії, Польщі та інших країн. Україну представляли 40 каратистів зі збірних команд  Києва, Одеси, Львову та Луганська.

Максим та Сергій Скляр багато років свого життя присвятили професійним заняттям карате. З 2004 року вони розпочали тренерську діяльність: зараз у своєму професійному клубі карате «Олімпієць» далівці тренують близько 60 спортсменів різного віку.

Їхні вихованці неодноразово ставали переможцями  змагань різних рівнів. Каратисти Павло Леташин, Максим Запорожець та Богдан Багін, яких тренують Максим та Сергій Скляр, на  Міжнародному відкритому турнірі Польщі з карате WUKF посіли перше місце в розділі «Командне куміте».

«Ми не тільки тренуємо дітей, але й самі беремо участь у змаганнях. Тому ми з власного досвіду знаємо, на чому молодим спортсменам треба загострити увагу, в чому їм допомогти та чого вимагати. Ми показуємо на практиці різні вправи, а не розповідаємо про техніку рухів теоретично. Таких тренерів в Україні, на жаль, зараз мало», – розповів Максим Скляр.

Також далівець підкреслив, що в сучасному суспільстві темі спорту приділяється занадто мало уваги, а карате сприймається в дещо спотвореному вигляді: «Зараз у нашому суспільстві існує думка, що займатися карате – просто махати кулаками, а каратиста всі мають боятися. Але це не зовсім так. Карате – виховання особистості, ми вчимося  планувати свій час, поважати старших, опановуємо правила  етикету. Тому можна сказати, що, так би мовити, моральна сторона цього виду спорту допомагає досягти успіху в різних сферах життя».

Наразі Максим та Сергій Скляр активно готуються до Чемпіонату України серед дітей, кадетів, юніорів та дорослих з карате WUKF, який відбудеться наприкінці квітня, та до Фіналу V Кубку світу з карате та кобудо, що відбудеться в Одесі на початку липня.

Нагадаємо, що Максим Скляр – майстер спорту міжнародного класу з карате , член національної збірної України, багаторазовий чемпіон та призер Кубків світу, Чемпіонатів Європи; Чемпіонатів, Кубків та Першостей України з карате. Він – 2-кратний срібний призер ІІІ Фіналу Кубку світу з карате та кобудо (2010 р.), чемпіон та бронзовий призер Чемпіонату світу з карате за версією WUKO (2008 р.), 10-кратний чемпіон Міжнародного кубку Донбасу. Взагалі спортсмен отримав близько 250 нагород  різного рівня, має чорний пояс 2 Дан.

Сергій Скляр – майстер спорту України з карате, член національної збірної України, багаторазовий призер Кубків світу; багаторазовий призер та чемпіон Міжнародного кубку Донбасу, Чемпіонатів, Кубків та Першостей України з карате. Він – 2-кратний срібний та бронзовий призер V Кубку світу (2004 р.), чемпіон Міжнародного Кубку Президента (2004 р.), срібний та бронзовий призер Чемпіонату Європи з карате (2011 р.). У 2006 році здобув перемогу на Чемпіонаті Європи. Взагалі спортсмен отримав близько 150 нагород  різного рівня, має чорний пояс 1 Дан.

Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото: члени збірної команди України з карате;

Максим (зліва) та Сергій Скляр