Далівці стали призерами змагань з гирьового спорту

Студент факультету електротехнічних систем  Євген Кіреєв та аспірант кафедри промислового та художнього литва Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Павло Калюжний посіли переможні місця на ХІХ міжнародному турнірі з гирьового спорту пам’яті Василя Омельченка.

Турнір відбувся  в Запоріжжі та зібрав більше 250 спортсменів. Традиційно силачі змагалися у п’яти вправах: поштовх двох гир з грудей, поштовх двох гир довгим циклом, ривок однієї гирі (з перехватом рук), ривок двох гир одночасно та ривок двох гир способом «Млин». Євген Кіреєв здобув перемогу у вправі «Ривок двох гир одночасно» та посів третє місце у вправі «Поштовх двох гир довгим циклом», змагаючись зі спортсменами-юніорами у ваговій категорії 75 кг. Павло Калюжний виборов дві бронзові медалі у вправах «Поштовх двох гир довгим циклом» та «Ривок однієї гирі», залишивши позаду своїх суперників-чоловіків у ваговій категорії 85 кг.

Для Євгена Кіреєва та Павла Калюжного цей турнір став першими змаганнями міжнародного рівня. Раніше спортсмени брали участь лише в обласних та студентських чемпіонатах з гирьового спорту, а також щорічній універсіаді СНУ ім. В. Даля. За словами далівських силачів, переможні місця на турнірі не були для них несподіванкою, адже вони наполегливо готувалися до змагань. У планах спортсменів – підготовка до Чемпіонату України з гирьового спорту серед студентів ВНЗ, що відбудеться у лютому 2013 року.

«Ми їхали за перемогою, а не для того, щоб просто взяти участь у турнірі, – поділився враженнями Павло Калюжний. – У нашому виді спорту важко назвати імена головних суперників до початку   змагань, адже немає певної сталості: гирьовики часто переходять з однієї вагової та вікової категорії в іншу. Тому так важливо постійно брати участь у змаганнях, підвищувати власний рівень та отримувати новий досвід».

Нагадаємо, що  Міжнародний турнір з гирьового спорту пам’яті Василя Омельченка проводиться щорічно з метою популяризації гирьового спорту в Україні та за її межами, розвитку та укріплення міжнародних зв’язків у сфері спорту та пропаганди ведення здорового способу життя.

Підготувала: Наталія Осичнюк