Далівці стали учасниками тренінгу зі сталого розвитку

Співробітники Ресурсного центру із сталого розвитку Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяли участь у «Тренінгу для тренерів», організованого мережею ресурсних центрів Програми Розвитку ООН в Україні.

Цим заходом локальний Ресурсний центр СНУ ім. В.Даля почав співробітництво в мережі вузів-партнерів проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) із ВНЗ України, метою якого є поширення ідеї та формування механізмів реалізації сталого розвитку громад серед широкої громадськості та, зокрема, у середовищі майбутніх випускників.

Тренінг проходив в селі Карпати Закарпатської області для представників майже двадцяти українських вишів. На курсі «Сталий розвиток за участі громад» майбутніх тренерів вчили інтерактивним методикам і надали матеріали, які будуть застосовуватися при роботі з групами. За чотири дні учасники дізналися як побудувати ефективний тренінг і бути успішними тренерами, оволоділи методологією розробки тренінгових завдань.

В рамках заходу модераторами тренінгу викладачам-представникам локальних ресурсних центрів Ганною Аладжальян та Тетяною Кузнєцовою було передано унікальні знання щодо механізмів імплементації принципів сталого розвитку, які базуються на здобутках чотирирічної роботи проекту МРГ в Україні. Ці знання стосуються багатьох аспектів вирішення суспільних питань: від виявлення потреб громади, формування активної громадської позиції та соціальної мобілізації до таких специфічних аспектів, як формування ефективної комунікації, менеджмент проектів та конфліктів, а також шляхи залучення ресурсів для вирішення проблем громад і реалізації спільних ініціатив.

Всі учасники, що пройшли тренінг, отримали сертифікати тренерів. Одним з найважливіших результатів зустрічі стало формування стратегічного плану діяльності Національної мережі ресурсних центрів на 2016 рік, до якого включено такі «хітові» заходи, як щорічні студентські дебати та проведення Літньої школи сталого розвитку у мальовничому місті Камянці-Подольскому.

Місією локальних ресурсних центрів-учасників тренінгу є поширення отриманої інформації серед студентства та громадських активістів. Тому тепер протягом 2016 року цей тренінг буде проведений й в університеті. Тому у всіх студентів СНУ ім. В.Даля є шанс стати учасником тренінгу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Інформація про термін проведення тренінгу буде надана на сторінках в ФБ Ресурсного центру та офіційній спільноті університету. Крім того, Центр запрошує всіх студентів та викладачів до співучасті у широкому колі заходів, що дозволить як досягти нових перемог у особистому розвитку, так і допомогти більш дієвому розвитку громади.