Далівці святкують 209-у річницю з дня народження Козака Луганського

Ректорат, професорсько-викладацький склад і студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля вшанували пам`ять великого вченого покладанням квітів до його пам’ятника. Цього року луганчани святкують 209-у річницю з дня народження Козака Луганського.

Володимир Даль народився 22 листопада 1801 року у Луганську. Він увійшов в історію як багатогранна особистість: лексикограф, етнограф, лікар, морський офіцер, інженер, зоолог, публіцист. Безцінними можна назвати його «Толковый словарь живого великорусского языка» та «Пословицы русского народа». У Луганську в пам’ять про видатного земляка створено Літературний Музей, де в повному обсязі зібрані видання літературних творів Володимира Івановича Даля.

«Дев’ять років тому, в 200-літній ювілей від дня народження нашого великого земляка, ЮНЕСКО оголосило 2001 рік роком Даля. Того ж року нашому університету було присвоєно його ім’я. Цього року Президент України урочисто відкрив пам’ятник, зведений на честь Володимира Даля», – розповів перший проректор професор Михайло Смирний.

З моменту присвоєння університету імені видатної людини, в ньому ведеться активна науково-дослідницька робота з вивчення аспектів творчості та життєвого шляху Козака Луганського. С цією метою в структурі СНУ ім. В. Даля функціонує Ценр Далезнавства.

«Завдяки роботі цього центру ми все більше дізнаємось про велику постать Володимира Даля, проводимо дослідження його творчості», – зазначила проректор з науково-педагогічної роботи професор Галина Щедрова.

Як приклад такої роботи можна зазначити монографію «Історія формування поглядів Володимира Даля та їхня трансформація» кандидата історичних наук, доцента, завідувача кафедри «Історії України» Миколи Євдокимова. В своїй праці він розглядає етапи формування поглядів В.Даля та їх втілення у конкретні справи на прикладі архівних матеріалів.

Підготувала: Тетяна Вауліна