Print

Далівці тренувалися захищати права споживачів

 

 На базі Інституту юриспруденції та міжнародного права Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в рамках проекту «Захист прав  незахищених верств населення на отримання житлово-комунальних послуг належної якості на засадах співпраці волонтерів юридичної клініки та правозахисників» відбулися тренінги-семінари для студентів-консультантів юридичних клінік.

У заході, проведеному за підтримки Студентської юридичної клініки СНУ ім. В. Даля «PRO BONO», Міжнародного фонду «Відродження» і Луганської обласної громадської правозахисної жіночої організації «Чайка», взяли участь консультанти та куратори клінік, а також представники правозахисних організацій. Під керівництвом досвідчених тренерів – куратора юридичної клініки Далівського університету  кандидата юридичних наук, доцента кафедри правознавства вишу  Наталіі Целовальніченко та консультанта Громадської організації «Луганська правозахисна група» Георгія Колядкіна – учасники підвищили рівень знань та здобули практичні навички в питаннях захисту прав споживачів у сфері надання житлово-комунальних послуг.

Слід зазначити, що в рамках цього проекту консультанти   «PRO BONO» вже більше півроку надають консультації з питань належного надання житлово-комунальних послуг на базі юридичної клініки, громадських приймалень луганських правозахисних організацій та інформаційно-правового майданчика Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Горького. Клієнти студентської юридичної клініки можуть отримати професійні поради як особисто, так і з  використанням  інтерактивних засобів Інтернету. Кількість та географія людей, які звернулися до спеціалістів клініки, постійно розширюється, що свідчить про створення на базі «PRO BONO» реально функціонуючої системи правової допомоги.

Нагадаємо, що юридичну клініку «PRO BONO» було створено на юридичному факультеті (нині – Інститут юриспруденції та міжнародного права) Далівського університету в 2005 році. Комплекс завдань роботи клініки можна розділити на дві групи: з одного боку, це практична база для студентів-майбутніх фахівців юридичної сфери, а з іншого – майданчик для надання правової допомоги малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам населення. «PRO BONO» є членом Асоціації юридичних клінік України та партнером проекту «Правова країна».