Далівці відповіли на виклики сучасного інформаційного суспільства

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася конференція-дискусія «Журналістика та виклики інформаційного суспільства в ХХІ столітті», присвячена двом датам – Дню журналіста та Дню кафедри журналістики Далівського університету.

«Сьогодні багато уваги приділяється питанням екології, але також необхідно розуміти, що інформаційний простір теж потребує дбайливого та уважного ставлення, – зазначив у вступному слові ректор СНУ ім. В. Даля доктор технічних наук, професор Олександр Голубенко. – Цей простір повинен розвивати в людях моральність, людяність, підвищувати їхній інтелектуальний рівень. Тому журналісту, насамперед, необхідно бути особистістю, щоб виховувати у своїх читачів, слухачів чи глядачів перелічені якості».

У роботі конференції взяли участь представники регіональних ЗМІ, голова Луганської обласної організації Національної спілки журналістів України Олександр Панков, а також викладачі, студенти та абітурієнти факультету масових комунікацій університету. Вони обговорили, як змінилася українська журналістика за 12 років ХХІ століття, визначили, як ці зміни вплинули на якість журналістських матеріалів, а також окреслили основні перспективи розвитку регіональної преси.

Декан факультету масових комунікацій кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Миронова підкреслила, що навіть в умовах збільшення темпу подачі новин не слід забувати про принципи та стандарти журналістики: «Помилки, які здійснюють журналісти, не мають терміну давності, а слово в сучасних умовах – дуже сильна зброя. Саме тому викладачі кафедри журналістики виховують у своїх студентах почуття відповідальності та вчать дорожити своїм ім’ям».

Значну частину часу учасники конференції присвятили обговоренню питань підготовки журналістів високого рівня у вищій школі, а тема взаємодії традиційної та блогової журналістики викликала жваву дискусію як серед практикуючих журналістів, так і серед журналістів-теоретиків. Так, кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Володимир Гвоздєв зазначив, що блог можна вважати журналістським тільки в тому випадку, якщо його автор дотримується професійних принципів. Олександр Панков, погодившись з думкою колеги, додав також, що блогери не несуть жодної відповідальності на законодавчому рівні, чим серйозно відрізняються від професійних працівників сфери мас-медіа.

Урочистим моментом конференції стало нагородження переможців журналістських конкурсів. Так, кореспондента газети «Вперед – Ровеньки» Світлану Валько та кореспондента газети «Восточный экспресс» Світлану Барикіну відзначили дипломами творчого конкурсу «Визнання», а редактора редакції радіомовлення ЛОДТРК Аллу Родигіну – дипломом творчого конкурсу «Надія журналістики». Головному редактору газети «Вперед – Ровеньки» Світлані Щабельній вручили диплом ІІІ ступеня в номінації «Економіка в особах» відкритого конкурсу «Перо Меркурія».

Нагадаємо, що кафедру журналістики СНУ ім. В. Даля було створено в 1995 році. Навчання студентів здійснюється за двома напрямками: підготовка творчих працівників для преси, телебачення, радіо, прес-служб, рекламно-інформаційних агентств (спеціальність «Журналістика») та підготовка редакторів, організаторів редакційно-видавничого процесу для засобів масової інформації на основі сучасних інформаційних та видавничих технологій (спеціальність «Видавнича справа та редагування»).

Підготувала: Наталія Осичнюк