Print

Далівці відсвяткували День Європи

 

 На кафедрі міжнародної економіки інституту економіки і фінансів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулося традиційне свято до Дня Європи в Україні. Захід також співпав із п’ятнадцятилітнім ювілеєм кафедри.

У розважальній концертній програмі взяли участь студенти четвертого та п’ятого курсів кафедри. Вони зробили доповіді та мультимедійні презентації про історію та культуру Європейського союзу, показали театралізовані акторські номери, прочитали вірші та виконали декілька вокальних композицій. Гостями та глядачами святкового дійства стали студенти молодших курсів і викладачі кафедри. Після віртуальних екскурсій країнами ЄС студенти також обговорили перспективи України на шляху європейського розвитку та євроінтеграції. У підсумку молодь висловила своє бажання до європеїзації та склала особисту клятву підтримки високих соціальних стандартів та моральних принципів на шляху до неї.

Нагадаємо, що День Європи в Україні відзначається з 2003 року щорічно в третю суботу травня. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структурі. Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.