Далівці відсвяткували Масляницю в дитячому будинку

В Масляний тиждень студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відвідали Луганський обласний дитячий будинок дитини № 2. П’ятнадцять студентів другого курсу кафедри психології в рамках волонтерської діяльності подарували дітям справжнє сімейне свято зустрічі довгоочікуваної весни.

Маленькі господарі презентували гостям урочистий концерт, по закінченні якого всі учасники змогли насолодитися смаком ароматних млинців. Святкова програма тривала веселими конкурсами, іграми в сніжки, ознайомленням зі звичаями святкування Масляниці. Традиційно далівці допомагали вихованцям дитячого будинку здійснювати режимні заходи.

Як зазначають керівники волонтерського загону викладачі кафедри психології доценти Юлія Бохонкова, Ольга Лосієвська та Наталія Бугайова, такі відвідування студентів у дитячий будинок дозволяють створити відносини довіри з його вихованцями, стабільне емоційне середовище у дітей, навчити їх відкритості, розумінню міжособистісних відносин. Завдяки цим якостям у малюків виробляється взаємоповага і теплі відносини з оточуючими. З іншого боку, така волонтерська діяльність формує професійну зрілість і соціальну адаптацію студентської молоді.

Слід зазначити, що волонтерська діяльність кафедри психології Далівського університету здійснюється з 2006 року. Її ініціатором стала доцент Ольга Лосієвська, яка деякий час працювала в дитячому будинку № 2 реабілітологом. Поступово співробітництво між університетом та будинком дитини стає все тісніше. З 2011 року соціальну діяльність майбутніх психологів підтримала кафедра економічної кібернетики. На Міжнародному студентському форумі інноваційних проектів «Соціально-економічний розвиток регіонів» вперше буде представлений соціальний інноваційний проект у вищій школі «Наші діти» зі створення взаємодії студентського колективу і вихованців дитячих будинків.

Підготувала: Наталія Вергуненко