Далівці відвідали семінар зі створення співробітництва з випускниками-підприємцями університетів

Представники Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля доцент кафедри германо-романської філології та перекладу Микола Шабінський та перекладач відділу міжнародного співробітництва Альона Бовт взяли участь у Національному семінарі «Створення та розвиток мережі випускників-підприємців».

Семінар було проведено у місті Київ в рамках Темпус-проекту EANET – «Міжнародна мережа випускників підприємців». Більш ніж 50 вишів України зацікавились поданим проектом.

Семінар відкрили Тарас Фініков, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики та співзасновник Університету «КРОК», Світлана Шитікова, директор Національного Еразмус+ офісу в Україні. Свої досягнення у цьому напрямі презентували представники партнерських університетів. Вони розповіли про те, на яких засадах будуються зв’язки університету з випускниками-підприємцями та які головні принципи такого співробітництва. Окремо було приділено увагу шляхам популяризації ідеї створення мережі випускників-підприємців з метою залучення якомога більшої кількості людей. Представники вишів розповіли про те, яких успіхів вже досягнуто, а над чим ще треба попрацювати. Усі презентовані матеріали викликали зацікавленість серед учасників семінару.

Особливо учасників зацікавив виступ Голови правління Асоціації випускників Університету «КРОК» Світлани Заріпової, яка виступила з ініціативою створення експертної платформи ALUMNI-expert, з метою формування та розвитку культури і традицій ефективного партнерства випускників і університетів та поширення успішних практик в Україні.

Не можна обминути увагою і виступ головних партнерів з Нідерландів – Центру підприємництва та Університету прикладних наук міста Амстердам (Hogeschool von Amsterdam) – Майкла Тугунтке та Мартіна Герінга, які, власне, і є ініціаторами створення міжнародної мережі випускників-підприємців. Вони дуже жваво, цікаво та змістовно розповіли про основні принципи побудування співпраці та наголосили на тому, що не треба боятися починати – треба братися до справи та активно підтримувати зв’язки з випускниками, долучаючи їх не лише до спільних ділових відносин, але й до спільного проведення часу з цікавими розвагами, бесідами, конкурсами, іграми. Така діяльність дозволить створити сприятливу атмосферу для налагодження дружніх партнерських відносин.

Семінар пройшов у теплій атмосфері зі жвавими обговореннями, цікавими неформальними бесідами під час кава-брейків та корисними порадами. Наприкінці усі учасники семінару отримали сертифікати та авторські капкейки на згадку про цей захід, а отримані знання та поради стали у пригоді для створення мережі співробітництва з випускниками-підприємцями університетів.