Далівці відзначають День фізкультури і спорту високими досягненнями

13 вересня – День фізичної культури і спорту. У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля вже 38 років діє кафедра «Фізичного виховання». Тут працюють 44 викладача, серед яких 5 кандидатів наук, 8 доцентів, два заслужених тренера України, 19 майстрів спорту. Очолює кафедру доктор біологічних наук, професор Валентин Ляпін. Учбово-тренувальна робота ведеться серед студентів I-V курсів денної форми навчання всіх спеціальностей СНУ ім. В.Даля. Робота із студентами ведеться за наступними напрямками: легка атлетика, софтбол, футбол, баскетбол, атлетична і ритмічна гімнастика, настільний теніс, армрестлінг, пауерліфтинг. Освітній процес організований так, щоб враховувати спортивні інтереси студентів. Щорічно проводиться спартакіада серед викладачів університету «Бадьорість і здоров`я». Неодноразово команда професорсько-викладацького складу перемагала в обласній Спартакіаді серед викладачів вузів III-IV рівнів акредитації. З 2005 року в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля діє спортивний клуб, в якому працюють секції з 17 видів спорту. Спортклуб щорічно проводить студентську універсіаду серед збірних команд факультетів. Загальна кількість учасників універсіади у минулому навчальному році склало 826 чоловік. «Ми всіляко підтримуємо тих, хто проявляє схильність і інтерес до якого-небудь виду спорту, – відзначив завідувач кафедри фізичного виховання СНУ ім. В.Даля професор Валентин Ляпін. – Окрім обов`язкових занять з фізкультури, наша спортивна база завжди відкрита для всіх студентів і викладачів, які бажають підтримувати фізичну форму в належному стані». На змаганнях різних рівнів далівці показують відмінні результати. Чемпіон Європи 2008 серед юніорів з пуерліфтінгу Дмитро Семененко цього року став срібним призером чемпіонату світу 2008 серед юніорів. Станіслав Блєднов переміг в шаховому турнірі на I спортивних студентських іграх України серед вищих учбових закладів III-IV рівнів акредитації. Софтбольна команда «Ніка-Далівській університет» за свою майже двадцятирічну історію 16 разів перемагала на щорічному Чемпіонаті України. Такі легенди українського спорту, як міжнародний гросмейстер Геннадій Кузьмін, чемпіон XXI Олімпійських ігор Федір Лащонов, видатний легкоатлет Анатолій Ярош – колишні студенти нині Дальовського університету. «У професійне свято всім працівникам фізкультури і спорту хочеться побажати успіхів у всіх починаннях, – сказав в поздоровленні ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко. – Хай ніякі життєві знегоди не зломлять Вас, а невдачі завжди обходять стороною. Бажаю у Вашому житті якомога більше зльотів!»