Далівці відзначають День народження Козака Луганського

Сьогодні студенти й викладачі Східноукраїнського національного університету імені В.Даля поклали квіти до пам’ятника Козака Луганського. Мітинг відбувся в рамках програми Десятих Міжнародних Далівських читань, присвячених 205-річчю від дня народження Володимира Даля. На мітингу ректор університету, доктор технічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України Олександр Голубенко звернувся до учасників із привітальним словом і поздоровленнями. «Важливо, щоб ми пам’ятали ім’я нашого самого великого земляка, щоб ми відзначали кожен його День народження, і щоб ми до цього Дня народження стали краще. Як у сім’ї: ми щось приготували, ми почистили перинки. А пам’ятати про Даля – це хоча б якоюсь мірою прагнути бути такими, як Даль. Він – велика людина. Можна брати приклади й з його професійної діяльності, і його духовних, моральних якостей, і того, як він просувався на службі. Буде кращою пам’яттю, якщо ми якимсь образом будемо повторювати його», – відзначив Олександр Леонідович. Зі своїми поздоровленнями виступили проректор по науково-педагогічній, соціальній і виховній роботі СНУ ім. В.Даля, професор Галина Щедрова, співробітник центра далезнавства Тетяна Свиридова, студенти. «Якщо кожен далівець, хто вчиться й працює в університеті стане по-справжньому далівцем за покликанням, по силі духу, по інтелекту, я уявляю, який потенціал наші тисячі студентів понесуть у суспільство. Це, по великому рахунку, і є призначення університетів», – заявила Галина Щедрова. Наприкінці мітингу ректор університету Олександр Голубенко разом зі студентами й викладачами поклали квіти пам’ятнику Козака Луганського. Потім далівці відправилися в музей В. І. Даля, де розглянули експозиції про життя й творчість тієї людини, чиє ім’я носить університет. Святкування завершилося круглим столом «В. И. Даль в історії двох університетів».