Print

Далівці відзначили 203-ю річницю з дня народження Тараса Шевченка

 

9 березня у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася поетично-музично година «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» з нагоди 203-ї річниці з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка.

Студенти кафедри української філології та журналістики факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки спеціальностей «Українська мова та література» і «Журналістика» підготували святкову програму – співали пісні, декламували вірші, розігрували сценки, влаштовували конкурси з глядачами за творчістю видатного поета.

У вітальному слові завідувач кафедри української філології та журналістики Галина Бондаренко зауважила: «У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. Шевченкова спадщина зберігає своє естетичне і соціально-виховне значення у наш час. Вона близька українському читачеві і всьому прогресивному людству народністю, патріотизмом і волелюбністю».

Крім хрестоматійних поезій Великого Кобзаря, звучали вірші сучасних письменників, присвячені Шевченку, – Ліни Костенко, Василя Голобородька, Сергія Жадана, а також власні твори студентів.

Цікавинкою заходу стала презентація віршів поета під гучну музику та танцювальні мотиви у виконанні Кузьми Скрябіна, легенди готичного року «КОМУ ВНИЗ», гуртів «Тартак», «Kozak System», «Бандурбенд», а також осучасненої версії «Заповіту» від Ольги Пекрської та Яни Голубенко, що спонукало студентів по-новому поглянути на Тараса Шевченка, відкрити для себе Шевченка актуального та модного.

Переможці конкурсів  поезій (Валерій Пліско – ФЛ-151, Тетяна Чехович – ЖУР-16д, Костянтин Кісіль – ПЕО-14д), стіннівок (Фєдуркіна Поліна – СОУМ-16д, Лаптєва Карина – ФФ-151, Пліско Валерій – ФЛ-151, Стаценко Дар’я – СТ-841), поробок (студенти групи ФЛ-131) були нагороджені призами та грамотами.

У заключному слові декан факультету гуманітарних наук психології та педагогіки відзначила важливість таких заходів для розвитку творчого потенціалу студентів і розвитку їхньої ерудованості.