Далівці відзначили день народження великого українця Миколи Руденка

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулось святкування 90-річчя відомого поета, філософа, правозахисника, засновника Української Гельсінкської групи. Студенти спробували перейнятися життям цікавого поета, розігравши уривки з його поем.

Організатори творчої зустрічі – викладачі та студенти кафедри української мови та літератури – вважають, що про таких людей повинні всі знати. А поважати їх творчість повинні не тільки люди старшого віку, але й молодь. Адже життя Миколи Даниловича не належить лише його сподвижникам-товаришам чи навіть рідним – воно належить всім нам, людям, задля яких він зробив так немало у цьому світі. Тому студенти вирішили присвятити вечір пізнаванню життя та творчості цієї людини, розкриттю його духовності.

Нагадаємо, Микола Данилович народився в селищі Юр’ївка Луганської області у 1920 році. Римувати та складати популярні у той час частівки почав ще з дитинства, а коли вивчив грамоту, записував їх у зошит. Микола Руденко автор багатьох збірок поезії, романів і повістей, зокрема, «Вітер в обличчя», «Остання шабля», «Орлова балка», «Рогніда і Володимир», «Вічна вдова та диявол». Уривки з останніх двох були поставлені далівцями.

Микола Руденко цінував в людях відкритість душі – людей, які не лукавлять, не бояться виставити свої недоліки. «Мої вірші – це мої молитви», – казав він.

«19 грудня Миколі Даниловичу Руденко виповнилося б 90 років. Його немає, але він живе серед нас. Вірші Руденка піднімають наш дух та достукуються до нашої совісті!», – так закінчили свою зустріч організатори заходу. По завершенні вони запропонували глядачам залишитися для перегляду документального фільму про поета.

Підготувала: Альона Ізваріна