Print

Далівці відзначили День рідної мови

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відсвяткували День рідної мови. Міжнародний День рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО, відзначається в університеті щороку 21 лютого з метою сприяння мовній і культурній різноманітності і багатомовності. 

У святкуванні Дня рідної мови взяли участь викладачі та студенти факультету масових комунікацій, філологічного та факультету підготовки іноземних громадян Далівського університету. Студенти виконували українські та російські народні пісні, декламували вірші російських та українських поетів. «Я Вас любил», «Найдзвінкіше слово», «Рідна мова» та багато інших творів почули гості свята від студентів з Нігерії, Шрі-Ланки, Туреччини, Алжиру, Іраку. Також дівчата та хлопці виконували пісні та читали вірші,  розповідали про себе і свою країну на своїх рідних мовах. 

Всього в світі близько 6 тисяч мов, які об’єднуються в мовні сім’ї. Для кожного народу мова – це його надбання, скарбниця, це його багатство. Це і довели студенти трьох факультетів. 

Такі зустрічі в університеті сприяють поширенню рідних мов і служать не тільки сприянню мовної різноманітності і багатомовній освіті, розвитку більш повного знайомства з мовними і культурними традиціями по всьому світу, а й зміцнюють солідарність, засновану на взаєморозумінні і терпимості.

 Підготувала: Альона Ізварина