Далівці відзначили День української писемності та мови

День української писемності та мови студенти спеціальностей 014.01 «Середня освіта. Українська мова та література» та 061 «Журналістика» факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки відзначили літературно-музичною композицією «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла». Студенти представили цікаву розповідь про історію зародження нашої писемності, створення слов’янської абетки, заборони й утиски рідного слова та підтримку українського слова в наші дні.

Професор кафедри української філології та журналістики Валерія Пустовіт ознайомила студентів з внеском Івана Петровича Котляревського в становлення нової української літературної мови, розкрила значення виклику зачинателя українського літературного слова в умовах тоталітаризму царської Росії для подальшого розвитку української літератури й писемності.

Гостя свята – Ольга Кряжич, голова Сєвєродонецької організації ВУТ Просвіта, член національної спілки журналістів, доцент кафедри програмування та математики факультету інформаційних технологій та електроніки на матеріалі власної поеми «Вітер» порушила тему важкої долі нашого народу в умовах тоталітаризму.

До свята студенти всіх спеціальностей факультету гуманітарних наук педагогіки та психології підготували стіннівки на тему «Вона модна, вона молода, вона сучасна – наша мова».

Переможцями стали:

І місце – Анастасія Максименкова, Ольга Урбалі (СОУМ-17д), Поліна Чала, Ганна Амеліна (СОУМ-18д) ;

ІІ місце – Яна Решетняк (СОУМ-19д), Анастасія Куліш (ЖУР-19дм);

ІІІ місце – Катерина Петренко, Ольга Назарко (СР-17д), Тетяна Фесенко, Ірина Архіпова (ПС-18д), Поліна Ричкова, Ірина Мірошник, Анастасія Гніденко (ЗЛ-18д).

Поетичним лейтмотивом заходу стали слова видатного українського письменника Олеся Гончара: «Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі її плекатимемо». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.