Далівці вірять у те, що здатні зробити нашу Землю прекрасною

Студенти та викладачі Скадовського відділення Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля вперше взяли активну участь у Міжнародному екологічному форумі «Довкілля для України». Форумчани нагороджені дипломом у загальноукраїнському проекті «Екологія та природні багатства України» та грамотами за доклади, які внесено до збірника.

«У сучасних умовах, коли проблеми взаємодії людини і природи набувають значення загальнонаціональних пріоритетів, зростає роль екологічної освіти і виховання, спрямованих на організацію відносин  суспільства і природи, – відзначила завідувач Скадовського відділення Кримського факультету СНУ ім. В. Даля Ірина Бартчук. – Перед освітою в цілому стоїть завдання переосмислення природоохоронної діяльності, спрямування виховання на практичне втілення існуючих екологічних проблем. Від рівня ємності, глибини екологічної освіти сьогодні залежить вирішення проблем сталого розвитку України».

У рамках форуму була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Природно-ресурсний потенціал збалансованого (сталого) розвитку України», VII Міжнародний бізнес-форум «Перспективи впровадження моделі «зеленого зростання» в Україні». Важливою складовою Форуму традиційно стала виставка «Довкілля-2011», яка проводилася вчетверте. Вона включила тематичні розділи: «Екологічні технології та менеджмент», «Здоров’я для всіх», «Водні ресурси – життєдайна сила», «Лісове господарство – дім природи», «Органічне землеробство та екологічно чисті продукти», «Екологічно чисте житло», «Військова екологія», «Екологічна освіта», «Туризм та рекреація», «ЗооВетЕкспо».

Дві студентки Скадовського відділення першого та третього курсу нагороджені грамотами за доповіді з екологічних проблем та наслідків Чорнобильської катастрофи. Їх праці внесено до збірника статей.

Наприкінці форуму відбулася презентація книги «Довкілля, екологія та природні багатства України 2010-2011», на сторінках якої Ірина Бартчук зазначила роль екологічного виховання молоді, гармонійного сприйняття природи  та її розуміння. З 2004 року Ірина Дмитрівна є головою Скадовської  районної організації «Всеукраїнської екологічної ліги» і вона впевнена, що «діти, підлітки, молодь об’єднавши свої зусилля на захист природи здатні сьогодні не тільки прикрасити планету, а й змінити екологічну свідомість людства».

Підготувала: Зоя Шаповалова