Далівці вшановують учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на площі перед другим корпусом університету відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню Перемоги.

Традиційно далівці хвилиною мовчання вшанували загиблих на війні 1941-1945 років. Для присутніх ветеранів з військовими піснями виступали народний ансамбль козачої пісні «Вольниця» та народний ансамбль сучасної естрадної пісні «Світанок України». Виступ ветерана Великої Вітчизняної Війни повернув до подій 1941-го року. По закінченні мітингу відбулося урочисте покладання квітів пам’ятнику воїну.

Колектив університету також не минула Велика Вітчизняна Війна. Тоді, із стін Луганського вечірнього машинобудівного інституту, багато викладачів і студенти відправилися на фронт, рили окопи на підході до Луганська, брали участь в обороні міста. У ті нелегкі воєнні роки вуз не зупинив свою роботу. Він був евакуйований в місто Омськ в 1942 році, де продовжилася підготовка кваліфікованих фахівців в області машинобудування. Потім на його місці залишився сучасний Омський державний технічний університет, розвиток якому дав Луганський машинобудівний інститут.

Випускники інституту в роки війни працювали директорами і головними інженерами оборонних підприємств. Багато хто з них нагороджений державними преміями, Орденами Трудового Червоного прапора і Червоної Зірки. Повернувшись з фронтів, багато хто став викладачами і наставниками нового покоління студентів. І сьогодні вони не тільки передають свій професійний досвід, але і активно ведуть патріотичне виховання студентів.

З 1973 року в університеті діє організація ветеранів Великої Вітчизняної війни. На той час вона нараховувала 174 фронтовиків і працівники тилу – викладачів, співробітників і студентів університету. На жаль, сьогодні серед членів організації ветеранів залишилося тільки 18 учасників бойових дій, 34 колишніх полонених концтаборів, 23 учасника війни у тилу.