Print

Далівці вшанували пам’ять бійців, що поклали своє життя заради перемоги від загарбників

 

 На честь святкування 66-ої річниці Перемоги у ВВВ на площі біля II корпусу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професорсько-викладацький склад, студенти та ветерани поклали квіти до Пам`ятника студентам і викладачам університету, загиблим в роки Другої світової війни. 

Колектив університету також не минула Велика Вітчизняна Війна. Тоді, із стін Луганського вечірнього машинобудівного інституту багато викладачів і студентів відправилися на фронт, рили окопи на підході до Луганська, брали участь в обороні міста. У ті нелегкі воєнні роки вуз не зупинив свою роботу. Він був евакуйований в місто Омськ в 1942 році, де продовжилася підготовка кваліфікованих фахівців в області машинобудування. Потім на його місці залишився сучасний Омський державний технічний університет, розвиток якому дав Луганський машинобудівний інститут. 

Випускники інституту в роки війни працювали директорами і головними інженерами оборонних підприємств. Багато хто з них нагороджений державними преміями, Орденами Трудового Червоного прапора і Червоної Зірки. Повернувшись з фронтів, багато хто став викладачами і наставниками нового покоління студентів. І сьогодні вони не тільки передають свій професійний досвід, але і активно ведуть патріотичне виховання студентів.

З 1973 року в університеті діє організація ветеранів Великої Вітчизняної війни. На жаль, сьогодні серед членів організації ветеранів залишилося тільки 28 учасників бойових дій.

  Підготувала: Наталія Вергуненко