Далівці вшанували пам’ять Кобзаря

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася поетично-музична година «Мелодика Шевченкового слова» на честь 202-річчя з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. Цьогорічне вшанування пам’яті Великого Кобзаря відзначалось знайомством студентів з його творчістю за допомогою сучасної музики та мелодійного звучання англійською мовою.

На святі безсмертні твори Тараса Шевченка прозвучали віршами і різножанровими піснями. Студенти виконали англійською найкращі переклади Шевченкового слова: «Заповіт», «Садок вишневий…», «Мені тринадцятий минало», «Реве та стогне Дніпр широкий», адже 2016 оголошений в Україні роком англійської мови.

Свято підготували студенти факультетів комп’ютерних технологій та програмування, хімічної інженерії, інформаційних технологій та електроніки, філологічного факультету, учасники драмгуртка під керівництвом старшого викладача кафедри української мови та літератури філологічного факультету О.О. Пустоварової, керівника театрально-музичної студії університету «Magic Pie», викладача кафедри іноземних мов та професійної комунікації філологічного факультету Наталії Барвіної.

Слід зазначити, що поетична творчість Великого Кобзаря є яскравим прикладом зв’язку музики і поезії. Понад ста двадцяти композиторів переклали вірші Тараса Шевченка на музичні твори й охопили майже всі музичні жанри: пісні й романси, хорові мініатюри й розгорнуті хори, монументальні кантати, інструментальні п’єси, симфонічні поеми, опери, ораторії, балети.

Нагадуємо, що наукова бібліотека СНУ ім. В.Даля на пам’ять видатного українця, поета, художника, прозаїка і драматурга Тараса Шевченка створила та пропонує для перегляду книжково-ілюстровану виставку «Вічний як народ» та віртуальну виставку-портрет «Поет усього людства».