Далівці вшанували пам’ять Володимира Даля

У день 208-ої річниці з дня народження нашого земляка видатного вченого Володимира Даля за традицією ректорат і професорсько-викладацький склад Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля урочисто поклали квіти до пам’ятника Козака Луганського. Володимир Даль народився 22 листопада 1801 у Луганську. Він увійшов в історію як багатогранна особистість: лексикограф, етнограф, лікар, морський офіцер, інженер, зоолог, публіцист. Безцінними можна назвати його «Толковый словарь живого великорусского языка» та «Пословицы русского народа». У Луганську в пам’ять про видатного земляка створено Літературний Музей, де в повному обсязі зібрані видання літературних творів Володимира Івановича Даля.

На честь 200-річчя з Дня народження Козака Луганського 2001 рік ЮНЕСКО було оголошено роком Володимира Івановича Даля. Рішенням Кабінету Міністрів України 13 листопада 2001 року Східноукраїнському національному університету присвоєно ім’я Володимира Даля. З цього часу в університеті розпочалася ще більш активна науково-дослідницька робота з вивчення аспектів творчості та життєвого шляху видатного земляка. «Наш земляк, Козак Луганський, Володимир Іванович Даль увійшов в історію як великий українець, – відмітила на покладанні квітів проректор з науково-педагогічної роботи професор Галина Щедрова. – Приклад його життя і творчості є неоцінимим скарбом у навчально-виховному процесі. Кожна людина може наслідувати Володимира Даля і намагатися бути корисною рідному краю, як це зробив Козак Луганський». 26 листопада в університеті відкриються ХІІІ Міжнародні Далівські читання, що зберуть науковців, які досліджують творчий спадок В.І.Даля. Будуть підведені підсумки конкурсу творчих робіт з далівської тематики.