Print

Далівці вшанували подвиг ветеранів

 

Сьогодні на площі біля II корпусу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на честь святкування 65-ої річниці Перемоги у ВВВ викладачі та ветерани поклали квіти до Пам`ятника студентам і викладачам університету, загиблим в роки Другої світової війни.

Студенти-далвіці підготували для присутніх ветеранів концерт, де військові пісні дарували народний ансамбль козачої пісні «Вольниця» та народний ансамбль сучасної естрадної пісні «Світанок України». Чудовим вальсом порадували присутніх учасники ансамблю бального танцю «Олімп і Я».

Колектив університету також не минула Велика Вітчизняна Війна. Тоді, із стін Луганського вечірнього машинобудівного інституту багато викладачів і студентів відправилися на фронт, рили окопи на підході до Луганська, брали участь в обороні міста. У ті нелегкі воєнні роки вуз не зупинив свою роботу. Він був евакуйований в місто Омськ в 1942 році, де продовжилася підготовка кваліфікованих фахівців в області машинобудування. Потім на його місці залишився сучасний Омський державний технічний університет, розвиток якому дав Луганський машинобудівний інститут.

Випускники інституту в роки війни працювали директорами і головними інженерами оборонних підприємств. Багато хто з них нагороджений державними преміями, Орденами Трудового Червоного прапора і Червоної Зірки. Повернувшись з фронтів, багато хто став викладачами і наставниками нового покоління студентів. І сьогодні вони не тільки передають свій професійний досвід, але і активно ведуть патріотичне виховання студентів.

З 1973 року в університеті діє організація ветеранів Великої Вітчизняної війни. На жаль, сьогодні серед членів організації ветеранів залишилося тільки 33 учасників бойових дій.