Далівці виступають з просвітницькою місією у сєвєродонецьких школах

Студенти-магістри спеціальності «Прикладна фізика та наноматеріали» під керівництвом доцента кафедри міського будівництва та господарства інституту транспорту та логістики СНУ ім. В.Даля, кандидата фізико-математичних наук Ганни Хорошун здійснили просвітницькі заходи в школах м. Сєверодонецька.

Презентацію нашого університету та поширення знань з фізики проводив студентський колектив у складі: Анастасія Колесникова, Андрій Рязанцев, Богдан Сорокін, Денис Цигалов та Денис Яковлев.

Цікаві зустрічі відбулись з учнями старших класів шкіл № 11, № 15 та багатопрофільного ліцею.

Розглянуто історію СНУ ім. В.Даля, починаючи від створення Луганського народного технікуму 27 березня 1920 року по теперішній час. Представлено різноманітні спеціальності технічного та гуманітарного напрямків. Особливу увагу приділено спеціальностям кафедри міського будівництва та господарства: «Будівництво та цивільна інженерія», «Матеріалознавство» і «Прикладна фізика та наноматеріали».

Діалог з учнями був націлений  на обговорення питання вибору вишу для навчання в рідному місті або далеко від батьків на прикладі паралельного та послідовного з’єднання батарей. При послідовному з’єднанні двох батарей лампочка світить в два рази яскравіше, ніж з однією батареєю, як і життя в новому місті. Послідовне з’єднання аналогічно життю вдома, де ви зможете відчути сімейне тепло і підтримку, воно забезпечує ту саму потужність випромінювання що і з однією батареєю, але лампа в такій схемі прослужить в два рази довше.

Зібрано демонстраційні схеми: «Радіоприймач діапазону FM з регульованою гучністю», «Вентилятор, швидкість обертання якого поступово зменшується». Учнями випробувана дія схеми управління цифрами на рідкокристалічному семисегментному дисплеї  з використанням геркону та магніту.

Далівці провели лекційне та лабораторне заняття з теми «Конденсатори» з використанням конструктора «Знаток». Розглянули різні електричні схеми, в тому числі: «Зарядка і розрядка конденсаторів», «Залежність опору конденсатора від частоти».

В подальшому планується провести нові зустрічі з урахуванням побажань вчителів та учнів, присвячені темам: «Наноматеріали» та «Лазерні технології».