Далівці вивчали нові зміни до українського правопису

Студенти кафедри української філології та журналістики факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля підготували прес-конференцію на тему «Українська традиція в новому українському правописі».

Ролі мовознавців-експертів виконали студентки четвертого курсу спеціальності 014.01 «Середня освіта. Українська мова та література» Вікторія Пушко, Єлізавета Дерід, Поліна Федуркіна, Рима Сірокурова. Журналістом-інтерв’юером була завідувачка кафедри Галина Бондаренко.

Нову редакцію Українського правопису, яка має упродовж п’яти років замінити версію 1993 року, Кабінет Міністрів України ухвалив 22 травня поточного року. З червня нова редакція правопису набула чинності й рекомендована Міністерством освіти й науки України до впровадження в навчальний процес й у сферу наукового обігу.

Студенти-мовознавці розвіяли міфи, спричинені змінами до правопису, дали вичерпні відповіді на питання, які непокоять громадськість з моменту опублікування нової версії нашої мовної конституції, зокрема: причини необхідності оновлення правопису; пролонгований термін набуття чинності зміненого правопису; мета осучаснення правописного кодексу, думки провідних мовознавців і пересічних користувачів-практиків про новий правопис; які слова відтепер мають писатися виключно по-новому; які слова й чому мають відтепер подвійне написання; що таке фемінітиви і як їх правильно утворювати.