Print

Далівці взяли участь у святкуванні Дня Європи та у дискусії «Єврошлях України: Луганський вимір»

 

У День Європи перед будівлею Луганської ОДА та головного корпусу СНУ ім. В. Даля відбулась урочиста церемонії підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу. Почесну місію виконали заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко та заслужений майстер спорту України Вікторія Терещук.

Участь у заході взяли представники обласної влади, міжнародних організацій, силових структур, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, студентська молодь та спортсмени. Вони тримали в руках державні прапори та прапори Євросоюзу.

 

Євроінтеграційні шляхи Луганщини обговорили в Сєвєродонецьку журналісти та студенти кафедри української філології та журналістики СНУ ім. В. Даля в рамках дискусії «Єврошлях України: Луганський вимір».

Цей захід підготувала громадська організація «Медіапростір Україна» в партнерстві з Луганським прес-клубом та Сity Hub.

За допомогою скайп-зв’язку у дискусії взяла участь директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Вероніка Мовчан, яка розповіла про стан вільної торгівлі України з європейськими країнами відповідно до Угоди про Асоціацію з ЄС.

Про євроінтеграційні зміни на Луганщині журналісти запитали представника Департаменту зовнішних зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської облдержадміністрації Михайла Снопенка: «Зовнішню торгівлю область здійснює з 77 країнами світу. Якщо ми кажемо саме про частки Європейського Союзу, до нього експортується 80%, тобто якщо раніше ми були зорієнтовані на ринок Російської Федерації, то зараз відбувається поступове перепрофілювання наших виробництв, і перепрофілювання ринку збуту. І частка експорту саме до Європейского союзу збільшується. З імпортом ситуація інакша, адже близько 69% товарів до України і досі надходять з Росії. Це залежить від транспортування та цінової політики».

Вагомим для Луганщини є і фінансування Євросоюзом бюджету області. Представники ЄС відвідують Луганщину, надають гуманітарну допомогу, пропонують нові шляхи співпраці, та вигідні для фінансування проекти, особливо підтримують децентралізацію, та малий і середній бізнес.

За допомогою скайпу на зв'язок з журналістами вийшов голова громадської організації «Youth Progress» (Таллін, Естонія) Артем Малахов. Він розповів про переваги, які країна набула завдяки вступу до Євросоюзу. «Зараз Естонія дуже розвинена в Євросоюзі, ми себе цілком впевнено відчуваємо, і складно уявити, де опинилася б Естонія, якби вона не була зараз в складі Євросоюзу і в складі НАТО».

Під час проведення заходу використовувалося обладнання, придбане в межах Проекту ГО «Фундація «Простір» за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.