Print

Далівці з народними обранниками обговорили перспективи євроінтеграції та посадили «Євросквер»

 

Під час відкритого виїзного засідання у Луганську область Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції зустрівся зі студентами Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля у Сєверодонецьку.

Серед гостей були – уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській області, голова Комітету з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко, а також народні депутати України Мустафа Найєм, Марія Іонова, Ірина Луценко, Андрій Артеменко, Євген Фірсов, Оксана Юринець та Юрій Гарбуз. На зустрічі парламентарії обговорювали перспективи євроінтеграції України, можливість впровадження безвізового режиму, імплементацію Угоди про асоціацію та конкретні вигоди євроінтеграції для регіональних громад і бізнесу тощо.

Голова комітету Ірина Геращенко зазначила, що дуже важливо аби політики, народні депутати частіше бували на Донбасі, який нині потребує особливої уваги. Також вона зазначила, що євроінтеграція сьогодні вимагає більш активної інформаційної політики з боку держави.
«Євроінтеграція – це не тільки адаптація законодавства і реформи, а й в першу чергу зміна мислення, зміна ставлення до навколишнього середовища, до свого міста, – сказала голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко. – Важливо аби люди відчували, що влада – це не тільки центральні органи, президент, прем’єр-міністр, а це в першу чергу місцеві керівники, які мають піклуватися і дбати про них на своєму рівні».

Також депутати разом з главою Луганської ОДА Геннадієм Москалем, далівціми та місцевими активістами висадили «Євросквер» поблизу Сєверодонецького будинку культури. Але спочатку студенти СНУ ім. В.Даля привітали гостей-парламентаріїв біля запланованого місця посадки танцювальним флешмобом, віддаючі дань пошани сумним подіям, що відбулися на цьому місці рік тому. Саме тут проросійськи налаштовані громадяни жорстоким чином тоді розігнали мирну акцію на підтримку єдиної України, в результаті чого постраждало багато людей.

За підсумками виїздного засідання депутати комітету євроінтеграції прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України і Кабінету Міністрів з пропозицією активізувати інформаційну роботу щодо роз’яснення населенню переваг Угоди про асоціацію, активізувати роботу по адаптацію законодавства, зокрема в економічному і промисловому секторах.