Далівці з Нігерії взяли участь у «Сузір’ї злагоди»

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, які приїхали вчитися на факультеті підготовки іноземних громадян з Нігерії, представляли Африканський континент на фестивалі національних культур «Сузір’я злагоди».
Обласний фестиваль національних культур “Сузір’я злагоди” проводиться з метою розвитку і пропаганди культур різних національностей, які мешкають на території Луганської області, їх традицій і обрядів, відродження фольклору та народних ремесел, забезпечення подальшого розвитку самодіяльної творчості. Цього року в «Сузір’ї злагоди» взяли участь понад 500 представників національних меншин, що мешкають на території Луганської області, члени 18-ти громадських організацій національних меншин.
Під час фестивалю представники культурно-національних товариств в рамках святково оформлених експозицій представили відвідувачам свята твори декоративно-прикладного мистецтва та страви національних кухонь. У концерті під відкритим небом взяли участь професійні та аматорські колективи з номерами художньої самодіяльності, які містять елементи етнічної самобутності народів, що населяють Луганщину.
З великим ентузіазмом і творчим натхненням до цього свята готувалися студенти Далівського університету. Під керівництвом викладачів російської мови Ірини Сафонової і Олени Антипенко студенти представили культуру Африканського континенту. Мешканці нашого міста із задоволенням подивилися презентацію культури Нігерії, ближче познайомилися з її національною символікою. З особливою пошаною нігерійці розповідали про прапор, герб, гімн своєї країни. В особливому екзотичному стилі була представлена національна кухня Нігерії. Крім цього, на столах можна було побачити посуд з глини і срібла, адже Нігерія здавна славилася гончарними і іншими ремеслами.
«Культура не має кордонів, і ми намагаємось допомогти іноземним студентам цілковито відчути це, – розповідає викладач Ірина Сафонова. – І фестиваль “Сузір’я злагоди” став для нігерійців черговим доказом, що в Луганську, який став для них другим домом під час навчання у СНУ ім. В.Даля, цінують і шанують кожну націю».