Далівці зайняли призове місце в Регіональному конкурсі бізнес-проектів

Студенти кафедри маркетингу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Олексій Корбан, Марина Кузьмук і Ганна Меркулова взяли активну участь і посіли третє місце в VII Регіональному конкурсі бізнес-проектів «Моя спеціальність – моє покликання».

У трьох секціях конкурсу розглядалися 149 студентських робіт з 12 вищих навчальних закладів України. Робота далівців на тему «Очистимо планету від сміття» була представлена серед 20 проектів у секції «Технологічні інновації». В Україні тільки починають відкриватися сміттєпереробні заводи, тому запропонований студентами під керівництвом завідувача кафедри маркетингу СНУ ім. В.Даля доктора економічних наук професора Тетяни Максимової бізнес-проект виділявся не тільки своєю актуальністю, але й можливістю практичного застосування серед інших подібних робіт.

Запропонований у проекті сміттєсортувальний і переробний завод розрахований на будівництво в містах з населенням в 400-500 тисяч мешканців, зокрема, в Луганську. В завдання заводу входить сортування сміття й виробництво різних матеріалів із вторинної сировини у вигляді скляної й пластикової тари, пластикових і металевих труб, а також сировини, призначеної для основного виробництва. Можливість будівлі цеху з переробки макулатури передбачається на території заводу для продажу сировини посередникам.

За кордоном і вже в Україні існують заводи, які мають можливість купувати вторинну сировинну. Це досить вигідно, оскільки собівартість при виробництві основних матеріалів із вторсировини значно знижується.