Далівці зацікавлені дистанційною формою освіти

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля відвідав професор Сергій Бєлий. Гість із Сполучених Штатів Америки зустрівся з викладачами та студентами факультету математики та інформатики та розповів слухачам про особливості системи освіти у США, зокрема про систему дистанційного навчання у Troy University.

Представив гостя завідувач кафедри математичного аналізу Далівського університету професор Юрій Арлінський. Професор Сергій Бєлий ознайомив аудиторію з вищим учбовим закладом Troy University, в якому здійснює свою діяльність. «Університет Трої зберігає вірність місцевих традицій, і його викладачі та консультанти особисто зацікавлені в успіху кожного студента, – розповідає Сергій Бєлий. – А завдяки інтернету, за допомогою якого здійснюється процес дистанційного навчання, студент має змогу бути незалежним та мобільним, має більше часу і багато інших бонусів». Дистанційне навчання, або навчання на відстані, – це одна з найбільш прогресивних сучасних форм відкритої професійної самоосвіти без відриву від основної діяльності. Вона повністю відповідає вимогам часу, завдяки їй з’явилася реальна можливість навчатись тим, кому недоступні денна, вечірня і традиційна заочна форми підготовки.

«Тема, без сумніву, цікава. І не тільки для нашого факультету, а й для університету в цілому, – розповідає декан факультету математики та інформатики, доцент, кандидат технічних наук Юрій Стативка. – Дистанційна освіта – досить прогресивна форма навчання, на жаль в Україні ще не цілком унормована. Тож маємо чудову нагоду ознайомитись з досвідом її практичного застосування, зважити на переваги, перестороги та перспективи використання в умовах вітчизняної вищої школи».

Крім того, професори Сергій Бєлий та Юрій Арлінський представили книгу «Консервативні реалізації функцій класу Герглотца-Неванлінни», нещодавно видану англійською мовою у видавництві Springer. Монографія написана визнаними фахівцями у цій галузі – Юрієм Арлінським, Сергієм Бєлим та Едуардом Цекановським. Книга містить останні досягнення та застосування теорії лінійних операторів і є суттєвим внеском у вирішення відкритої математичної проблеми.

Підготувала Зоя Шаповалова