Далівці зміцнюють співпрацю з Росією в галузі швейного виробництва

Шість членів української делегації від Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в рамках договору про співробітництво відвідали Південноросійський державний університет економіки і сервісу (ПРДУЕС) імені М.М.Прокопенко в місті Шахти (Росія).

П’ять студентів – Ганна Вебер, Олександра Чубарук, Світлана Клепчінова, Ганна Костецька, Анастасія Ященко та старший викладач кафедри легкої і харчової промисловості Олена Дем’яненко обмінялися досвідом в області швейної майстерності з російськими колегами. У дводенний термін українській стороні прочитали цікаву лекцію з архітектоніці (створення форми), розповіли про роботу Південноросійського будинку моделей, показали університетський подіум, аудиторії, швейне обладнання, ескізи, моделі, презентації. Одним з напрямків роботи Студентського будинку моделей ПРДУЕС є організація конкурсу показу моделей «Подіум», в якому періодично беруть участь і студенти СНУ ім. В. Даля.

Далівці ознайомилися з процесами автоматизованого проектування швейних виробів різного призначення, обговорили питання з автоматизованого конструювання швейних виробів, оцінили методику навчання у вузі.

У результаті налагоджених зв’язків між університетами передбачається подальший обмін досвідом, науковою літературою, участь у конкурсах юних дизайнерів, співпраця зі Студентським будинком моделей і в сфері науково-дослідної роботи студентів.

Слід зазначити, що Далівський університет вже кілька років проводить з Південноросійським університетом комплексні захисти дипломних проектів. А нещодавно було підписано тристоронній договір про співпрацю з ТОВ «Фокстрот» про наукові дослідження з побутових машин.

Підготувала: Наталія Вергуненко