Далівці зможуть передбачати фінансові кризи

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся науково-практичний семінар «Моделювання та управління соціально-економічними процесами». На ньому були присутні викладачі та студенти Далівського університету. «Дуже важко моделювати процеси, які відбуваються в суспільстві самотужки, – розповів декан факультету управління економікою професор Султан Рамазанов. – Науки повинні почути одна одну, об’єднатися заради одного спільного результату. Саме тоді ми зможемо зробити більше унікальних винаходів. Тому ми намагаємося, щоб студенти зрозуміли цю думку і вже с першого курсу не тільки вивчали науки, але й працювали колективно, разом з іншими науковцями». Декан факультету менеджменту професор Віталій Даніч виступив з лекцією на тему «Моделювання та передбачення лавиноподібних соціально-економічних процесів». Він розповів про особливості та механізми валютних, біржових, ринкових (цінових) панік. Віталій Даніч зупинив увагу на швидких лавиноподібних обвалах на грошових ринках країн світу. «Необхідно класифікувати та моделювати економічні процеси, – відзначив професор Віталій Даніч. – Це дозволить нам відтворити паніку та передбачити її знову. Тоді науковці, економісти, менеджери та просто громадяни зможуть захистити себе від економічної паніки». Учасникам семінару було запропоновано унікальні данні, які стосувалися «соляної» паніки 2006 року у Росії. Віталій Даніч докладно зупинився на причинах, етапах розвитку, розповсюдженні та результатах кризи. Він вивів з Закону про збереження ресурсів у макромасштабі систему диференційних рівнянь, які описують кризові моменти у суспільстві. Він пропонує концепцію, за допомогою якої можна прорахувати періоди розповсюдження паніки. «Я ретельно досліджував світові кризи на біржовому, валютному ринках, які відбулися у світі протягом останніх 20 років, – розповів професор Віталій Даніч. – Зробив такий висновок: у середньому паніка поділяється на 3 періоди. Це підйом, пік та спад. Всі разом вони продовжуються лише тиждень». Для того щоб краще знайомитися з дослідженнями, ділитися цікавою інформацією планується проводити семінари кожного місяця. Взяти в них участь можуть і науковці, і студенти. З питань виступу на семінарі з доповідями звертатися до вченого секретаря Андросова Вадима Ігоревича, каф. інформатики, телефон 41-80-58, E-maіl: ki@snu.edu.ua.