Далівці знайшли невідомі факти з життя Володимира Даля

Студенти Євпаторійського відділення Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля постійно ведуть дослідження життя та творчості великого етнографа, лексикографа, лікаря, військового офіцера, «Козака Луганського» Володимира Івановича Даля. Головним напрямком досліджень далівців Кримського відділення є пошук фактів, що підтверджують гіпотезу щодо перебування Володимира Даля у Євпаторії. «Унікальність постаті Володимира Даля невичерпна для вивчення, – розповіла завідувач Євпаторійського відділення Кримського факультету СНУ ім. В.Даля Вікторія Струніна. – Ми спеціально зверталися до євпаторійців з проханням приносити все, що має відношення до Володимира Івановича Даля. Найцінніші книги – дев’ять з десяти томів першого посмертного видання повного зібрання творів Володимира Даля – були передані на зберігання до наукової бібліотеки університету у Луганську». Пошук матеріалів про Козака Луганського на території Євпаторії виявився плідним. Книги, публікації у газетах, поштові марки та багато інших матеріалів приносили до університету євпаторійці. Гордістю бібліотеки Євпаторійського відділення університету є книга з серії «Жизнь замечательных людей» В.Порудоминського, присвячена Володимиру Далю. В ній далівці знайшли репродукцію малюнка старовинної Євпаторії. Ідея дослідження перебування Даля у Євпаторії захопила студентів. Вони з’ясували, що автор книги В.Порудоминський з 1994 року живе у Кельні. Зараз видатному літературознавцю 79 років. Він досі пише для російського літературного журналу у Німеччині. Через цей журнал студентам вдалося встановити зв’язок з автором та отримати безліч цінної інформації. Гіпотеза перебування Козака Луганського в Євпаторії ще повністю не підтверджена. Проте студенти впевнені, що пейзаж у книзі – не випадковість.