Далівці знову гідно представили свій університет на всеукраїнському рівні

Студентка механічного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ольга Цабека та студент факультету природничих наук Антін Рей перемогли в номінації Технічні науки на Другій всеукраїнській виставці наукових розробок студентів у галузі природничих, технічних і гуманітарних наук, яка проходила в місті Києві. Ця виставка проходила на базі міжнародної «Освіта та кар’єра – 2008» в межах заходів, присвячених святкуванню Дня студента, в Центрі ділового та культурного співробітництва «Українській дім». Роботу виставки урочисто відкрив міністр освіти та науки України, доктор фізико-математичних наук, професор Іван Вакарчук. На прес-конференції він привітав студентів з святом і підкреслив важливу роль молодих фахівців в інноваційному розвитку сучасного суспільства. Прес-конференцію супроводжувала ділова гра, учасники якої шукали шляхи вирішення найбільш гострих проблем сучасної освіти. На церемонії нагородження переможцям були вручені грамоти, дипломи учасників та цінні подарунки. Студенти СНУ ім. В.Даля Ольга Цабека і Антін Рей за свої представлені на виставці розробки удостоєні дипломів. У номінації Технічні науки Ольга Цабека представила спосіб виготовлення виробів високої щільності з відходів мідних провідників струму методами порошкової металургії. Її розробка запатентована, вона дозволяє значно зменшити витрати енергії і забруднення навколишнього середовища. Антін Рей представив на виставці безшаботний вертикальний гідравлічний молот. Патент цієї розробки спрямований на створення молотів з гідроприводом замість пароповітряного.