Далівці знову стали кращими силачами на Чемпіонаті України з пауерліфтингу

Аспірант факультету інноваційної економіки та кібернетики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Вячеслав Чмельов на Чемпіонаті України IPF з жиму штанги лежачи виборов перше та третє місця. Серед спортсменів з 20-ти областей країни далівець гідно представив Луганщину, показавши себе найсильнішим юнаком у ваговій категорії до 120 кг.

Чемпіонат України з пауерліфтингу (жим лежачи) проходив серед юнаків, юніорів і у відкритій віковій групі. Міжнародна федерація пауерліфтингу починаючи з 2009 року проводить чемпіонати світу серед тінейджерів і юніорів і закономірно те, що Національна федерація пауерліфтингу Україна стала проводити чемпіонат країни з жиму серед атлетів перерахованих вище вікових груп. Слід зазначити, що у зв’язку з новими правилами змагань спортсмен молодшого віку, який бажає випробувати свої сили у кожній з вищезгаданих номінацій, повинен виступити окремо у кожній з них. А це дуже складно. Спортсмен повинен так розподілити свої сили, щоб кожний виступ був вдалим.

Вячеславу Чмельову довелося виходити на поміст двічі за період змагань.       Спочатку він став першим у змаганнях юніорів (вік – до 23 років) з результатом 247,5 кг, а вже за день вийшов на поміст позмагатися з дорослими. Знову успіх. На цей раз підкорилася вага у 255 кг – «бронза». Цей результат тепер є найвищим національним досягненням для атлетів-юніорів вагової категорії до 120 кг. Таким чином, до «золотої» медалі юніорського чемпіонату Вячеслав додав і звання юніора-рекордсмена країни.

«Наша університетська команда може по своєму сильному складу конкурувати с будь-якими спортсменами Україні, і це не може не радувати мене, як тренера», – відзначив Заслужений тренер України з пауерліфтингу, доцент кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля, кандидат біологічних наук Сергій Галій.

Далівець Вячеслав Чмельов прийшов тренуватися до Клубу силових видів спорту кафедри фізичного виховання СНУ ім.. В.Даля ще будучи школярем – вісім років тому. Спочатку метою тренувань було сформувати фігуру, а потім захоплення пауерліфтингом у юнака переросло в серйозні заняття спортом. Під керівництвом тренера Сергія Галія минулого року Вячеслав здобув звання майстра спорту України. «Завдяки підтримці тренера Сергія Миколайовича, не тільки я, але і багато інших спортсменів змогли добитися таких високих результатів у силовому спорті, – вважає Вячеслав Шмельов. – Планую і далі поєднувати наукову і спортивну діяльності».

Слід зазначити, що цей чемпіонат країни став відбірковим стартом для участі в чемпіонаті світу IPF з жиму штанги лежачи, який пройде в австрійському Зольдене з 24 по 29 травня.

Підготувала: Наталія Вергуненко