Print

Далівці знову завоювали призові місця на Чемпіонаті України з карате-до

 

Студент юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля  посів перше місце у Чемпіонаті України з карате-до. А його брат Сергій Скляр привіз у Луганськ бронзу. Змагання, які пройшли нещодавно в Одесі, зібрали понад 700 спортсменів з усієї України.

Максим посів перше місце у розділі змагань ката у ваговій категорії ренгокай. «Боротьба за найвищу нагороду була досить напруженою і важкою, – згадує Майстер спорту міжнародного класу. – Тому що цей рівень змагань відповідає, перш за все, високому технічному рівню спортсменів і суддів».

У минулому році Максим став переможцем чемпіонату України, володарем Кубків Україні та світу з карате і саме тому його подальші нові завдання стають все складніше. «Спочатку було дуже важко поєднувати і навчання, і змагання, і тренерську роботу, – впевнено відповідає спортсмен. –  Але потім я навчився правильно планувати час і тепер мені 24 годин вистачає на все».

Максим поїхав до Одеси не сам, а зі своїми восьма учнями, які теж зайняли призові місця. Найменшому учню Максима, який їздив на Чемпіонат, лише шість років, але він вже зайняв перше місце в своїй віковій категорії в розділі ката, та друге місце в боях. «Я дуже пишаюсь своїми послідовниками – вони мене ніколи не підведуть», – з гордістю відзначає тренер. Сам Максим до своїх досягнень відноситься філософськи: поки молодий і є сили, потрібно пробувати себе всюди, де є можливість чогось досягти. А досягнення в нього великі – вже зараз спортсмен отримує вищу освіту декількох напрямків (юридичну, економічну, військова і фізична підготовка).

Разом з Максимом на змагання їздив його молодший брат Сергій, який посів третє місце в Чемпіонаті України з годзю-рю карате-до та Рюкю Кобудо.

«Щоб добре показати себе в змаганнях, треба усвідомити: на результат впливає все, що оточує вас. Бути цілеспрямованим – перше завдання будь-якого спортсмена, – каже Максим. – Мати лідерські якості, підтримку близьких, єдину мету та колективну думку – це все потрібно, щоб здобути перемогу».

Але не дивлячись на всі труднощі здобування перемоги, наші спортсмени змогли з гідністю відстояти честь Далівського університету, міста та області, показавши високий рівень підготовки та майстерності.

Всеукраїнські змагання з карате проводяться в Одесі з метою подальшого розвитку карате-до і кобудо в країні. Чемпіонат є важливим етапом для поліпшення майстерності спортсменів та відбору кращих з кращих, які потраплять до складу збірної команди України для участі в Чемпіонатах Світу, Європи та інших міжнародних змаганнях. У планах у студентів-далівців підкорення нових вершин. Зараз вони тренуються та готуються до Чемпіонату Світу з карате-до, який відбудеться в Італії в травні.

 

Підготувала: Альона Ізваріна