Далівці зустрілися з активістами «Восток-SOS»

Для студентів юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся круглий   стол   на тему «Аспекти  розвитку законодавства щодо захисту прав та свобод людини в світлі євроінтеграційних процесів». Організаторами заходу стали юридичний факультет та Наукова бібліотека СНУ ім. В. Даля, а також громадська організація «Восток-SOS»

Формат заходу  передбачав компетентне і поглиблене обговорення теоретичних, методологічних і практичних питань, пов’язаних з вирішенням проблем правового  захисту всього спектру прав переміщених з окупованої території осіб в світлі європейських стандартів.  З цього приводу студентській спільноті, яка відчуває брак знань з питань європейської тематики, була надана експертна  допомога з боку викладачів університету та волонтерів благодійного фонду «Восток-SOS».

На круглому столі обговорювалися сучасні питання дотримання конституційних прав та свобод громадян, які перемістилися з окупованих територій.  Було розглянуто Європейське законодавство щодо захисту прав та свобод людини, Загальна декларація прав людини, Конвенція  про захист прав людини і основоположних свобод та їх роль у становленні сучасної системи європейських цінностей.

Учасниками було підкреслено, що забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб є важливим напрямком розвитку правотворчості  в світлі євроінтеграційних процесів. Питання євроінтеграційної тематики були включені до системи юридичної  клінічної  освіти, а   на електроному ресурсі  Наукової  бібліотеки СНУ ім. В. Даля існує правова допомога онлайн.